Płomyk i Novi z kolejnymi zwycięstwami

Wyjazdowe spotkanie Izolatora z Sokołem Kolbuszowa Dolna miało emocjonujący przebieg i zakończyło się remisem 2:2. Jako pierwsi do siatki trafili piłkarze z Boguchwały, a precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Michał Bogacz. Później inicjatywa przeszła na stronę Sokoła, który zdobył dwa gole i był na dobrej drodze do końcowego zwycięstwa. W ostatnich minutach "Izolacja" uratowała remis, a celnym strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Aleksander Gajdek. Podopieczni trenerów Bogacza i Kachniarza zajmują 14. lokatę w tabeli.

IV Liga Podkarpacka:

Sokół Kolbuszowa Dolna – Izolator Boguchwała 2:2

Punktów nie zdobyła tym razem Jedność Niechobrz, która uległa liderowi rozgrywek Sawie Sonina 0:2. Przez długi fragment piłkarze z Niechobrza nawiązywali wyrównaną walkę z faworytem, ale w 57. minucie prowadzenie Sawie dał grający trener Bartosz Madeja, a chwilę później drugie trafienie dołożył Jakub Baran. Porażka sprawiła, że Jedność spadła na 9. Pozycję w tabeli.

klasa okręgowa:

Sawa Sonina – Jedność Niechobrz 2:0

Miniony weekend nie był udany dla drużyn z terenu Gminy Boguchwała występujących w A-klasie. Iskra Zgłobień drugi raz z rzędu bardzo słabo spisała się na własnym stadionie i przegrała z wiceliderem KS Przybyszówka 0:3. Punktów nie wywalczył także Grom, który początkowo stawiał trudne warunki drużynie z Trzebowniska, ale ostatecznie przegrał 1:4. Iskra jest dziesiąta w tabeli, a Grom czternasty.

A- klasa:

Iskra Zgłobień – KS Przybyszówka 0:3

LKS Trzebownisko – Grom Mogielnica 4:1

Dobrą passę kontynuują gminne drużyny występujące w B- klasie. Novi Nosówka z kompletem siedmiu zwycięstw prowadzi w tabeli. Tym razem ta drużyna pokonała na własnym terenie Start Lubenia 5:0. Po dwie bramki zdobyli Miłosz Piozło i Marcin Byjoś, a jedną dołożył Miłosz Patronik. Kolejne zwycięstwo zapisał na swoim koncie także Płomyk Lutoryż, który ograł u siebie Koronę Dobrzechów 4:1. Goście jako pierwsi zdobyli w tym spotkaniu gola, ale później do siatki trafiali już tylko piłkarze z Lutoryża. Na listę strzelców wpisali się kolejno Bosek, Kowalski, Powierża i Kocurek, co zaowocowało zwycięstwem 4:1 i pozwoliło utrzymać drugą pozycję w tabeli.

B- klasa:

Płomyk Lutoryż – Korona Dobrzechów 4:1

Novi Nosówka – Start Lubenia 5:0

Jedność Niechobrz oraz Izolator Boguchwała rywalizowały także w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. 25 września w ramach meczu II rundy Jedność zwyciężyła na wyjeździe z Grunwaldem Budziwój 2:0, a do siatki trafiali Macioszek i Lib. Z awansu cieszyła się także "Izolacja", która w środę 2 października pokonała na Izo Arenie Stal II Rzeszów 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Dominik Pikiel. W kolejnej rundzie 9 października Jedność zagra z Błękitnymi Ropczyce, a Izolator ze Stalą Łańcut.