36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Świat widziany oczyma osób z niepełnosprawnością

DSC_0272 (2).JPG,

"Świat widziany oczyma osób z niepełnosprawnością" to tytuł projektu realizowanego przez istniejącą i działającą w Boguchwale Fundację "Podaruj Miłość Osobom Niepełnosprawnym". Przedsięwzięcie sfinansowała Fundacja PZU.

Celem projektu było zorganizowanie warsztatów fotograficznych połączonych z kynoterapią dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Robienie zdjęć pod okiem profesjonalnego fotografa pozwoliło osobom niepełnosprawnym lepiej poznać okolicę, a także doprowadziło do integracji z lokalnym społeczeństwem. Podopieczni fundacji w trakcie zajęć utrwalili za pomocą obiektywu ciekawe miejsca Gminy Boguchwała, a także uchwycili niewątpliwe uroki mijającej już jesieni.

Zwieńczeniem projektu będzie wystawa, która odbędzie się 11 grudnia 2016 roku. Dzięki niej będziemy można zobaczyć świat w taki sposób, w jaki widzą go osoby z niepełnosprawnością.

Nasza fundacja powstała w 2015 roku. Inspiracją dla jej powstania była chęć niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, które skończyły obowiązek szkolny. Niestety osoby z niepełnosprawnością są z niejednokrotnie oczywistych przyczyn wykluczone z życia zawodowego i jedynym, co pozostaje im po ukończeniu szkoły, jest przebywanie w domach. Wiemy, że dla takich osób często nie ma alternatywnych propozycji i są niejednokrotnie pozostawione same sobie. Nasza fundacja chce otoczyć pomocą osoby niepełnosprawne z powiatu rzeszowskiego i rozbudzić w nich ciekawość świata, a także umożliwić im branie udziału w zajęciach artystycznych i terapii. Chcemy zrobić wszystko, aby nasi podopieczni odnajdywali w swoim życiu jak najwięcej kolorytu. Pragniemy, aby nauczyli się czerpać radość z wykorzystywania swoich uzdolnień i predyspozycji - podkreślają członkowie Fundacji "Podaruj Miłość Osobom Niepełnosprawnym". Naszą misją jest podarowanie naszym podopiecznym miłości oraz poprawienie ich komfortu życia, poprzez dostęp do różnych form terapii, organizowanie spotkań integracyjnych, wspólnych wyjść, wyjazdów. Tym samym chcemy zapewnić pozostałym członkom rodziny osoby z niepełnosprawnością poczucie, że przebywa ona pod dobrą opieką. Dzięki temu członkowie rodzin osób z niepełnosprawnościami dostają od nas coś, na co rzadko mogą sobie pozwolić - jest to po prostu czas na realizowanie swoich planów, odpoczynek, czy po prostu spokojne zajęcie się organizacją dnia i uporządkowanie swoich spraw.

Liczba odsłon: 909
  • Data aktualizacji: 2018-06-22 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 997 123