36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Już w najbliższą niedzielę Jarmark świąteczny. Zapraszamy na Rynek Miejski w Boguchwale

baner - Jarmark Bozonar 2015 (2).jpg,
aDSC_0271.jpg,
aDSC_0273.jpg,
DSC_0275 (1).JPG,

Już w najbliższą niedzielę 20 grudnia o godz. 11:00, w hali wystawienniczej Rynku Miejskiego w Boguchwale, rozpocznie się Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Świąteczne wyroby, szopki bożonarodzeniowe, darmowe choinki, występy zespołów, Mikołaj z saniami, upominki dla najmłodszych oraz wiele innych niespodzianek będzie można zobaczyć w niedzielę w Boguchwale.

STOISKA

W hali wystawienniczej Rynku Miejskiego w Boguchwale pojawi się ponad 30 stoisk, na których będzie można zakupić tradycyjne świąteczne potrawy i wyroby przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Boguchwała, a także z Lubeni i Świlczy. Pojawią się wyroby wędliniarskie, miody, wypieki oraz słodycze. Nie zabraknie producentów rękodzieła artystycznego i ozdób świątecznych. Będzie można zakupić stroiki oraz gwiazdy betlejemskie.

ATRAKCJE DLA KAŻDEGO

Podczas Jarmarku, współorganizator imprezy Fundacja "Podaruj Miłość" z Nosówki, rozda darmowe choinki. Drzewka będzie można odebrać przed halą wystawienniczą o godz. 12:00 oraz 14:00. Ponadto Fundacja przewidziała darmowe jabłka oraz gruszki. Dla każdego uczestnika Jarmarku Towarzystwo Kobiet Krzewienia Kultury Regionalnej w Boguchwale przygotuje tradycyjny barszcz świąteczny. Dodatkowo kubki gorącej czekolady zaserwuje firma "M.Pelczar Chocolatier" z Korczyny. O godz. 16:00 nastąpi uroczyste zaświecenie światełek na Rynku Miejskim w Boguchwale.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Dla najmłodszych uczestników Jarmarku przewidziano wiele atrakcji. Mikołaj rozda dzieciom upominki oraz chętnie zapozuje do zdjęcia przy swoich saniach. Odbędą się warsztaty artystyczne prowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale oraz animatorki Miejskiego Centrum Kultury. W holu wszyscy chętni będą mogli wspólnie ubrać choinkę. O dawnych zwyczajach i tradycjach świątecznych opowie gawędziarka oraz Ambasador Polszczyzny Stefania Buda.

SCENA

Czas spędzony na Jarmarku będą umilać zespoły artystyczne. Na scenie wystąpią: przedszkolaki z Boguchwały, uczniowie Zespołu Szkół w Kielanówce oraz Szkoły Podstawowej z Mogielnicy, Grupa Dziecięca LOK "Razem", Kapela "Młoda Harta", Zespół Pieśni i Tańca "Kompanija", Zespół Ludowy "Kalina" oraz Kapela "Kmiecie".

KONKURS SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

W Boguchwale już od ponad dwudziestu lat powstają niezwykłe budowle upamiętniające narodzenie Chrystusa. 20 grudnia w hali wystawienniczej Rynku Miejskiego swoje dzieła zaprezentują uczestnicy XXI Gminnego Konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa 2015" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale oraz Gminę Boguchwała. Ceremonia wręczenia dyplomów oraz nagród ufundowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną o godz. 13:00.

ŚWIĄTECZNY AUTOBUS

Chcesz przyjechać na Jarmark? Skorzystaj z bezpłatnego przejazdu Świątecznym Autobusem. Autobus będzie kursował na trasie: Wola Zgłobieńska Pętla - Zgłobień - Nosówka Skrzyżowanie - Racławówka - Niechobrz Dolny - Niechobrz Rondo - Mogielnica - Boguchwała Rynek Miejski - zatrzymując się na przystankach komunikacji miejskiej (kurs w obie strony, przystanki na żądanie).

Godziny odjazdów:

  • Wola Zgłobieńska Pętla -> Boguchwała Rynek Miejski - 10:20, 13:10
  • Boguchwała Rynek Miejski -> Wola Zgłobieńska Pętla - 12:30, 15:00

Dla osób podróżujących samochodami przedstawiamy mapkę dojazdu ze wskazanymi miejscami parkingowymi.


Organizator: Gmina Boguchwała

Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Fundacja "Podaruj Miłość", Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale, Lokalny Ośrodek Kultury "Razem" w Niechobrzu, Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu, Miejski Zarząd Dróg i Nieruchomości Komunalnych w Boguchwale, Towarzystwo Kobiet Krzewienia Kultury Regionalnej w Boguchwale.

Patronat medialny: TVP Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, portal nowiny24

Bieżące informacje dotyczące Jarmarku: www.facebook.com/boguchwala.gmina

  • Data aktualizacji: 2018-06-25 09:43
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 011 113