36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Darmowa komunikacja MKS na terenie gminy Boguchwała

1482341790.jpg,

Decyzją Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa już od 7 września mieszkańcy naszej gminy oraz gmin: Trzebownisko, Głogów Małopolski, Chmielnik i Czarna będą mogli za darmo korzystać z autobusów MKS w przejazdach na terenie gminy.

W gminie Boguchwała mieszkańcy będą mogli za darmo jeździć "żółtymi" autobusami na linii 223, 203, 228 w granicach administracyjnych gminy Boguchwała. Warunkiem korzystania z bezpłatnej komunikacji jest wyrobienie elektronicznej karty za 15 złotych. Będzie ona wydawana wyłącznie mieszkańcom gminy Boguchwała. Karta będzie działała jak bilet, pasażer po wejściu do autobusu będzie musiał ją zeskanować identycznie jak bilet miesięczny, co pozwoli na odnotowanie bezpłatnego przejazdu.

Kartę będzie można wyrobić w kasach Dworca Głównego PKS w Rzeszowie oraz 10 września w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Boguchwale w godzinach od 11:00-17:00. Do wystawienia biletu niezbędne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania na terenie gminy oraz zdjęcie.


Zdaniem zastępcy burmistrza Piotra Klimczaka: "darmowa komunikacja MKS na terenie gminy w znacznym stopniu ułatwi naszym mieszkańcom dostęp do szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, instytucji kultury, kościołów, obiektów sportowych, sklepów, punktów usługowych i miejsc pracy. Wszyscy będziemy bardziej mobilni i łatwiej będzie nam korzystać z usług publicznych i komercyjnych oferowanych w różnych miejscach gminy. To również realna pomoc dla rodzin z naszej gminy dla których wydatki na transport publiczny stanowią ważną część domowych wydatków".

  • Data aktualizacji: 2018-05-24 15:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 861 249