Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-08-11 06:21:50

Historyczne pojazdy ponownie w Boguchwale

16 i 17 maja na rynku miejskim w Boguchwale odbędzie się, organizowany przez Automobilklub Rzeszowski, VII Rajd Nocy Muzeów oraz X Zlot Pojazdów Zabytkowych. Współorganizatorem wydarzenia jest gmina Boguchwała.

Motoryzacyjne klasyki pojawią się w naszej gminę już w sobotę na próbie sprawnościowej przy Krzyżu Milenijnym w Niechobrzu. Kawalkada pojazdów przejedzie później na rynek miejski w Boguchwale, gdzie odbędzie się nocny konkurs elegancji. Uczestnicy zaprezentują swoje samochody, ich historię, a także stroje powiązane z epoką pojazdu. Dodatkową atrakcją sobotniego wieczoru będzie kino plenerowe i projekcja filmu z Charlie Chaplinem.

W niedzielę, o godz. 9:00 rozpocznie się, organizowany w ramach rajdu, X Zlot Pojazdów Zabytkowych. Posiadacze zabytkowych samochodów, motocykli oraz ciekawych pojazdów zaprezentują na rynku swoje "perełki". Dodatkowo na Wisłoczysku (ul. Kwiatkowskiego), przeprowadzony zostanie "Super OS Boguchwała", czyli pokazowy przejazd samochodów. Podczas ubiegłorocznej imprezy, gratką dla miłośników motoryzacji był przejazd historycznego bolidu Patryka Mikiciuka, niezwykle szybkiego Ferrari 355 Challenge oraz polskiej rajdówki Pawła Hoffmana Poloneza 2000 Rally. Tym razem spektakularny przejazd zapewni grupa Motorsport Bełtowski z historyczną rajdówką Audi Quattro S1, która odmieniła oblicze rajdów, wkraczając w najszybszą i najmocniejszą grupę rajdową B. Grupa B została zlikwidowana ze względu na bezpieczeństwo i dopiero po kilku latach wprowadzono następcę najmocniejszych pojazdów w historii rajdów, grupę WRC. Za kierownicą Audi zasiądzie Marcin Bełtowski - kierowca rajdowy i wyścigowy.

PROGRAM

16 maja 2015 - sobota:
16:20-17:00 - OS Niechobrz (próba sprawnościowa Krzyż Milenijny)
20:00 - rynek miejski w Boguchwale - Konkurs Elegancji
21:30 - kino plenerowe

17 maja 2015 - niedziela:
9:00-17:00 - zlot i wystawa pojazdów na rynku miejskim w Boguchwale
12:00-15:00 - Super OS Boguchwała - ul. Kwiatkowskiego (Wisłoczysko)
17:00 - uroczyste zakończenie rajdu i zlotu

szczegółowe informacje: www.automobilrzesz.pl
e-mail: redakcja@automobilrzesz.pl
telefon: Paweł Hoffman 502 596 826