Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-05-25 01:00:47

Kalendarz Wydarzeń

Wystawa - Historie ukryte w porcelanie

Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale zaprasza na wernisaż wystawy "Historie ukryte w porcelanie", który odbędzie się 20 października 2016 roku o godz. 17:00 w sali wystawienniczej MCK (Boguchwała, pl. Rynek 2).

Wystawa prezentuje unikatową porcelanę stołową i użytkową wytwarzaną w latach 1939-1949 w Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL i jest oddolną, społeczną inicjatywą mieszkańców mającą na celu przybliżenie szerszej publiczności dziedzictwa kulturowego Boguchwały.

Wernisaż uświetni koncert operetkowy w wykonaniu duetu Ksenia Matsuk (sopran) i Rafał Tomkiewicz (tenor), a wyjątkowe - porównywalne z ćmielowskimi - filiżanki, wazony, świeczniki i dekoracyjne bibeloty powstające niegdyś w boguchwalskiej fabryce podziwiać będzie można do 7 listopada.


"Historie ukryte w porcelanie" to część projektu "Zoom na Centrum - w działaniu" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016. Projekt objęty jest patronatem medialnym polskiego Radia Rzeszów oraz Gazety Codziennej "Nowiny" i portalu nowiny24.