Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2021-07-30 18:05:47

Wszystkie aktualności

Uczniowie z Mogielnicy uczestnikami 21. Pikniku Olimpijskiego w Warszawie

25 maja w warszawskim Parku „Kępa Potocka” odbył się 21. Piknik Olimpijski, od lat największe przedsięwzięcie sportowo – rekreacyjne w kraju. W tym roku liczba osób, które wzięły udział w imprezie zorganizowanej przez Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki szacowana jest na blisko 30 tysięcy.

W tym święcie amatorskiego sportu wzięła udział grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy. Wycieczka do Warszawy była dla młodych zawodników nagrodą, ale też kolejnym etapem rywalizacji w Szkolnej Lidze RUGBY TAG. Jest to odmiana tej dyscypliny sportu, bardzo popularna w Irlandii. Pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i współpracy zespołowej. Kilka dni wcześniej pod opieką swojego trenera Łukasza Godka, w jednej z kategorii wiekowych zostali zwycięzcami zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Uczniowie z Mogielnicy otrzymali możliwości rywalizacji sportowej z najlepszymi szkolnymi drużynami RUGBY TAG z kraju, m.in. z Łodzi, Częstochowy, Grudziądza, Białegostoku czy Olsztyna. Uczestniczyli także w wielu innych sportowo - rekreacyjnych atrakcjach.

Dla licznie przybyłych gości polskie związki sportowe i inne organizacje sportowo - turystyczne przygotowały ponad 40 stanowisk, w każdym „zakątku” parku odbywały się rozmaite konkursy, gry i zabawy, a polscy medaliści olimpijscy w specjalnie przygotowanym ogródku pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy.

źrodło i foto: SP w Mogielnicy