Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-06-20 05:55:50

Wszystkie aktualności

Dobre wyniki młodych łyżwiarzy z Boguchwały

5 marca Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy zorganizował Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w łyżwiarstwie. Na lodowisku w Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy 17 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców reprezentujących szkoły Podkarpacia. W kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowało 68 zawodniczek i 64 zawodników z klas 7 oraz klas gimnazjalnych.

Szkołę Podstawową im. gen. Stanisława Maczka reprezentowały Oliwia Rzepka, Joanna Kamińska, Sara Wróbel i Zuzanna Olszowy. Dziewczętom należą się szczególne gratulacje za awans do finałowej ósemki. Zajęły ostatecznie 6 miejsce ulegając tylko pięciu szkołom z Sanoka i Dębicy. Sztafeta chłopców w składzie: Jakub Budnik, Adrian Zięba, Hubert Pelczar i Konrad Bardzik uplasowała się ostatecznie na 10 miejscu.

Uczniowie ze szkół z Sanoka i Dębicy to na co dzień zawodnicy trenujący hokej i łyżwiarstwo, tym bardziej cieszy wynik boguchwalskich łyżwiarzy. Warto nadmienić, że w Szkole Podstawowej w Boguchwale i gimnazjum, od momentu powstania lodowiska, w ramach lekcji wychowania fizycznego, realizowany jest program łyżwiarstwa. Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących zawodników i opiekuna Mariusza Miąsika.

źródło i fot. SP Boguchwała