Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-06-20 03:42:27

Wszystkie aktualności

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem

Od kilku dni Podkarpacie znajduje się w obszarze silnych mrozów. Spadek temperatur, szczególnie w porze nocnej, może spowodować wychłodzenie organizmu, prowadzące w skrajnych przypadkach do śmierci. Niska temperatura zagraża w szczególności osobom bezdomnym, samotnym, niezaradnym życiowo. Na takie same zagrożenia narażone są osoby będące pod wpływem alkoholu i przebywające w miejscach nie nadających się do zamieszkania.

Ważne jest w tym czasie stałe monitorowanie środowisk i miejsc, przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek. Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguchwale, w związku z występującymi przez najbliższe dni spadkami temperatur, odwiedzają osoby narażone na wychłodzenie, zapewniając im pomoc. Ważne są również uwagi i wskazówki przekazywane przez mieszkańców.

Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców o przekazywanie Policji, Straży Miejskiej oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Każda reakcja i informacja przekazana natychmiast, może pozwolić w porę na udzielenie pomocy, a w sytuacjach największego zagrożenia może uratować czyjeś życie.

Zgłoszenia przyjmują:

fot. mswia.gov.pl