Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-05-24 23:43:34

Wszystkie aktualności

III Konkurs Kolęd i Pastorałek "Rodzinne Kolędowanie 2018" w Woli Zgłobieńskiej

W piątek 12 stycznia w Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej rozbrzmiewały kolędy i pastorałki śpiewane przez zgromadzonych na uroczystym III Konkursie "Rodzinne Kolędowanie".

W świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej przybyłych uczestników konkursu, zaproszonych gości i uczniów wraz z rodzinami powitał dyrektor szkoły Jan Fularz. Prezentacje przygotowanych utworów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: siostra Ewa Bielecka OV, Małgorzata Kot - dyrektor Lokalnego Ośrodka Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu, Renata Pietrucha - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Piotr Kobyłecki - przedstawiciel Rady Rodziców.

Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów komisja postanowiła przyznać nagrody:

I miejsce - Karolina Borek, Klaudia Borek
II miejsce - Aniela Być, Maja Kurc, Katarzyna Być
III miejsce - Julia Kicińska, Julia Wójcik

Laureaci otrzymali nagrody, a każdy uczestnik konkursu pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Wieczór upłynął w radosnej, świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i pastorałek śpiewanych, zarówno przez rodzinne zespoły, jak i wszystkich obecnych na uroczystości. Dodatkową atrakcją rodzinnego kolędowania był występ instrumentalistów ze Stowarzyszenia Sportowo-Turystycznego "Lubcza".

Koordynatorami konkursu były Elżbieta Plęs i siostra Ewa Bielecka OV. Patronat medialny sprawowało "Via" Katolickie Radio Rzeszów.

źródło i fot. spwolazglobienska.pl