Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-06-20 13:03:33

Wszystkie aktualności

Za nami III Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

W miniony weekend na Rynku Miejskim odbył się III Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku został podzielony na dwa dni - artystyczny i handlowy.

Sobota upłynęła na świątecznych zabawach oraz konkursach dla najmłodszych z Mikołajem, warsztatach artystycznych oraz dziecięcych pokazach tanecznych. Na scenie wystąpiły dzieci uczęszczające na warsztaty akrobatyki prowadzone Małgorzatę Król oraz zespół "Boguchwałki" prowadzony przez Agatę Głąb. Wieczorem, w obecności Burmistrza Boguchwały, nastąpiło uroczyste włączenie światełek na Rynku Miejskim.

W niedzielę w hali wystawienniczej oraz po raz pierwszy w hali targowej Rynku Miejskiego pojawiło się ponad 50 stoisk handlowych. Nie zabrakło wyrobów wędliniarskich, tradycyjnych wypieków, miodów, potraw przygotowanych przez lokalnych wytwórców, a także rękodzieła i ozdób świątecznych. Odbyło się losowanie świątecznych choinek przygotowanych przez Fundację "Podaruj Miłość" i płyt z kolędami nagranymi przez lokalnych artystów. Prowadzone były również konsultacje kulinarne z Ambasadorem Marki Podkarpackie Smaki Marcinem Purgaczem. Wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia złożył Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka.

Organizatorami Jarmarku byli: Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Fundacja "Podaruj Miłość", Lokalna Grupa Działania "Trygon - Rozwój i Innowacja", Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Zespół Pieśni i Tańca Kompanija, Gminna Bibliotek Publiczna w Boguchwale.

fot. UM