Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-06-20 03:43:14

Wszystkie aktualności

Mikołajkowe spotkanie z programowaniem w Woli Zgłobieńskiej

14 grudnia w Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej obyły się regionalne warsztaty z programowania. Było to piąte tego rodzaju wydarzenie. W tegorocznych warsztatach uczestniczyli entuzjaści tej dziedziny nauki, uczniowie i nauczyciele reprezentujący aż 13 szkół - Szkołę Podstawową nr 6 i nr 11 w Rzeszowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Rzeszowie, Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 w Bratkowicach, Szkołę Podstawową w Babicy oraz szkoły terenu naszej gminy: Zgłobnia, Nosówki, Niechobrza nr 2, Mogielnicy, Lutoryża, Boguchwały i Woli Zgłobieńskiej.

Przybyłych na warsztaty gości powitał dyrektor szkoły Jan Fularz. Danuta Palimąka - inicjatorka "Mikołajkowych spotkań z programowaniem" przypomniała poprzednie edycje, a chór szkolny pod kierunkiem Elżbiety Plęs umilił spotkanie wesołym śpiewem.

Tegoroczne zajęcia odbywały się cyklicznie w 4 grupach:

Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Rzeszowie, Akademia Programowania CodeFun w Rzeszowie, Latająca Szkoła Aeromentors w Rzeszowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej, która przygotowała słodki poczęstunek.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a zadowoleni uczestnicy warsztatów wyrazili chęć udziału w kolejnej edycji "Mikołajkowych spotkań z programowaniem".