Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-06-20 20:35:47

Wszystkie aktualności

Poszukiwanie dawcy szpiku dedykowane Piotrowi Popkowi

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych oraz szpiku. Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się również na terenie naszej gminy - 12 listopada w Dolnym Kościele w Boguchwale, w godz. 08:00-14:00.

Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS działająca w Polsce od 2008 roku i jest największym ośrodkiem Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w kraju. Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja wypełnia ją każdego dnia poprzez rejestrowanie nowych potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz utrzymywanie ich gotowości do pomocy Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi.

Jednym z Pacjentów jest Piotr Popek, który obecnie wraz z rodziną mieszka w Boguchwale. Diagnoza, którą usłyszał w czerwcu, była szybka i definitywna – ostra białaczka limfoblastyczna, która wymaga przeszczepienia szpiku. Choroba zmieniła priorytety Piotra. Po powrocie do zdrowia chciałby skupić się na pomaganiu innym.

Szczegóły w ulotce poniżej.