Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-05-24 04:07:31

Zasłużeni i honorowi obywatele

Mieczysław Biały - Zasłużony Obywatel Gminy Boguchwała

Pan Mieczysław Biały urodził się 27 listopada 1949 roku w Turbi gmina Zaleszany. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli, Studium Nauczycielskiego w Krośnie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach - specjalność muzyka. Od 1970 roku mieszkaniec Boguchwały, przez 36 lat nauczyciel, pedagog, wykładowca muzyki Szkoły Podstawowe w Boguchwale, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jednocześnie w latach 1995-2006 nauczyciel i dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego nr 2. W latach 2002-2012 Vice Prezes, a od 2012 Prezes Towarzystwa Ognisk i Szkół Artystycznych w Rzeszowie.

Od roku 1990 do chwili obecnej prowadzi Chór "Deo Gloria" z Boguchwały, a od 2004 także Chór "Gaudium" z Mogielnicy. Połączone chóry wspólnie występowały m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Ołomuńcu w Czechach, gdzie zdobyły 2 medale w kategorii muzyka sakralna oraz w Międzynarodowym Festiwalu w Kiten w Bułgarii gdzie również otrzymały nagrody. Ponadto chóry koncertowały w Krzemieńcu, Lwowie na Ukrainie, w Krakowie, Zakopanym, Szczawnicy i Rzeszowie.

Dzięki determinacji i staraniom Pana Mieczysława Białego środowisko muzyczne Gminy Boguchwała od lat odnosi znaczące sukcesy, a kolejne pokolenia mieszkańców mogą realizować swoje pasje i zainteresowania.