36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. To dla nich powstał program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, do którego przystąpiła Gmina Boguchwała przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguchwale.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - program, którego celem jest niesienie pomocy osobom starszym. Jego działania koordynuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych. Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego, jednak koszty zakupów pokrywa senior. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://wspierajseniora.pl/

JAK SKORZYSTAĆ Z POMOCY UDZIELANEJ W RAMACH PROGRAMU WSPIERAJ SENIORA

KROK 1.

Seniorze zadzwoń na infolinię 22 505 11 11 i poinformuj, że decydujesz się pozostać w domu dla własnego bezpieczeństwa. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże Twoją prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00.

KROK 2.

Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguchwale skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Następnie zweryfikuje zgłoszenie i ustali potrzeby z gotowego katalogu (np. zakupy spożywcze, wyrzucenie śmieci, wyprowadzenie psa). Poda imię i nazwisko osoby, która do Ciebie przyjdzie oraz datę. Podczas rozmowy telefonicznej, pamiętaj o zapisaniu numeru do ośrodka pomocy społecznej oraz danych osoby, która do Ciebie przyjdzie. W razie wątpliwości, zadzwoń do Twojego ośrodka pomocy społecznej.

KROK 3.

MOPS w Boguchwale prowadzi wykaz seniorów potrzebujących pomocy i przypisuje do każdego seniora, osobę, która zajmie się już bezpośrednio pomocą. W celu weryfikacji pracownik MOPS poda imię i nazwisko. W przypadku pomocy w formie zrobienia zakupów senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów. Po dostarczeniu zakupów pokwituje odbiór zakupów oraz odbiór reszty pieniędzy osobie, która zrobiła zakupy.

KROK 4.

Odbierasz zakupy od osoby, która Ci pomaga z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

PAMIETAJ! Płacisz tylko za rzeczywisty koszt zakupów. Pozostałe usługi są nieodpłatne!

WOLONTARIUSZE

Miejski Ośrodek Społeczny w Boguchwale realizuje program na terenie Gminy Boguchwała. Przez stronę https://wspierajseniora.pl/ do programu mogą zgłaszać się wolontariusze chcący pomagać seniorom w potrzebie.

Jeżeli jesteś zainteresowany niesieniem pomocy proszę zgłoś się telefonicznie pod następujący nr (017) 87 55 260, lub (017) 87 55 265, lub (017) 87 55 263, lub (017) 87 55 262, bądź wyślij swoje zgłoszenie na adres emailowy: mops@boguchwala.pl, podając dane do kontaktu.

  • Data aktualizacji: 2020-12-03 15:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 767 248