Drużyny Lubczy z trzema zwycięstwami

Za drużynami Lubczy bardzo udany weekend. Tym razem wszystkie trzy zespoły biorące udział w rozgrywkach PWZPS odniosły zwycięstwa. Siatkarki oraz siatkarze Lubczy II wygrywali na terenie wiceliderów tabeli.

Wyjazdowy pojedynek ze Spartakusem Adamówka był niezwykle ważny dla siatkarzy Lubczy, którzy walczą o awans do Turniej Finałowego Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn. Drużyna trenera Marka Samolewicza w dwóch pierwszych setach kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Jedynie początkowe fragmenty były wyrównane, w końcówkach na boisku dominowali gracze z Racławówki, wśród których wyróżniali się Mateusz Hołobut i Dawid Woźniak. W trzecim secie Spartakus poderwał się do walki i przedłużył to spotkanie. Kolejna odsłona przebiegała jednak zdecydowanie pod dyktando Lubczy, która wygrała do 19, a cały mecz 3:1. Dzięki temu zespół z Racławówki ciągle ma duże szanse na miejsce w czołowej czwórce i grę o medale.

Podkarpacka 1. Liga Mężczyzn:

Spartakus Adamówka – Lubcza Racławówka 1:3 (21:25, 14:25, 25:19, 19:25)

Niespodziankę sprawiły siatkarki Lubczy, które pokonały wicelidera tabeli MKS Łańcut 3:1. Dla rywalek był to pierwszy przegrany mecz w roli gospodarza w bieżącym sezonie. Nieco słabiej Lubcza wypadła jedynie w drugim secie. W trzech kolejnych siatkarki z Racławówki prowadziły grę. Kluczowym elementem była dobra zagrywka, którą przyjezdne ustawiały grę. Zespół gości spisywał się również skutecznie i cierpliwie w ataku, co przełożyło się na końcowe zwycięstwo. W sobotę (15 lutego) siatkarki Lubczy rozegrają ostatni mecz sezonu. W hali w Kielanówce podejmować będą Feniks Radymno.

Podkarpacka 1. Liga Kobiet:

MKS Łańcut – Lubcza Racławówka 1:3 (21:25, 25:19, 21:25, 19:25)

Podobnej sztuki co siatkarki, dokonali także siatkarze Lubczy II, występujący w Podkarpackiej 2. Lidze Mężczyzn. Oni również wygrali na terenie wicelidera tabeli SPSu Pruchnik, który wcześniej nie przegrał żadnego meczu we własnej hali. Spotkanie było bardzo emocjonujące. O wyłonieniu zwycięzcy decydował tie-break. W decydującym secie gracze z Racławówki zagrali odważnie i dzięki temu wygrali 15:13. Wywalczone zwycięstwo przybliżyło drużynę prowadzoną przez trenera Mateusza Hołobuta do brązowego medalu w rozgrywkach. W niedzielę 16 lutego o 16:00 w Kielanówce Lubcza II zagra ze Sporturem Gmina Łańcut.