Trzy zwycięstwa drużyn Lubczy

Siatkarze pierwszej drużyny Lubczy rywalizowali w ramach Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn z Anilaną Rakszawa. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla zespołu z Rakszawy, który wygrał premierową partię, a dodatkowo prowadził też przez długi fragment drugiego seta. Sytuacja uległa zmianie dopiero w końcówce, kiedy to seria punktowych zagrywek Dawida Woźniaka sprawiła, że inicjatywa przeszła na stronę Lubczy. Gospodarze wygrali tę odsłonę i od tego momentu grało im się zdecydowanie lepiej. W trzecim i czwartym secie nie było już emocji. Siatkarze z Racławówki wygrali 3:1 i przełamali się po dwóch przegranych meczach. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Mateusz Hołobut, który zdobył w tym pojedynku 24 punkty.

Podkarpacka 1. Liga Mężczyzn:

Lubcza Racławówka – Anilana Rakszawa 3:1 (21-25, 25-22, 25-19, 25-13)

Siatkarki Lubczy rozpoczęły sezon 2019/2020 od zwycięstwa. W sobotnie popołudnie drużyna z Racławówki pokonała we własnej hali AZS UR Rzeszów 3:0. Spotkanie od początku do końca było pod kontrolą miejscowego zespołu, który grał mocno zdeterminowany i zaprezentował kilka efektownych akcji. W poszczególnych setach Lubcza wygrywała kolejno do 20, 17 i 17.

Podkarpacka 1. Liga Kobiet:

Lubcza Racławówka – AZS UR Rzeszów 3:0 (25:20, 25:17, 25:17)

Sobota była także udana dla drugiego zespołu siatkarzy Lubczy, który występuje w rozgrywkach Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn. Zespół z Racławówki rywalizował w Rzeszowie z drużyną AKS V LO. Spotkanie miało nierówny przebieg i zespołom przytrafiło się kilka przestojów. Przez większą część meczu inicjatywa była jednak po stronie Lubczy. Goście pozwolili sobie na chwilę słabości tylko w drugim secie. W trzech pozostałych grali skuteczniej w ataku i na zagrywce, dzięki czemu zwyciężyli 3:1 i po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów. Liderem drużyny był w tym pojedynku Dominik Worosz, zdobywca 18 punktów.