36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Zakończenie sezonu wędkarskiego

0] Zawody grupowe.JPG,

W minioną sobotę miało miejsce zakończenie sezonu wędkarskiego Koła nr 13 PZW w Boguchwale. Na akwenie żwirowni Rzeszów–Zwięczyca wędkarze rywalizowali w zawodach spławikowo-gruntowych.

Zawody kończą sezon wędkarski naszego koła. Już wcześniej rozegraliśmy zmagania spinningowe, gruntowe i nocne. Pogoda zawiodła, gdyż chłodne przedpołudnie, deszcz i wiatr spowodowały, że ryby niechętnie dały się złapać. Mimo, to zawody były dobrą okazja do spotkania kilku pokoleń wędkarzy z naszego koła – podsumował Wiesław Pociask, prezes Koła nr 13 PZW w Boguchwale.

Najlepszym wędkarzem turnieju okazał się Dariusz Klimasz, który złowił ryby o masie całkowitej 2,4 kg. W jego podbieraku znalazły się też dwa okazałe leszcze. Drugie miejsce zdobył Adam Sierżęga, a trzecie Stanisław Tomaszewski. Najlepsza trójka zawodników otrzymała okolicznościowe puchary wręczone przez Jana Sadło prezesa Koła nr 1 PZW „Stulecie” z Rzeszowa oraz Wiesława Pociaska prezesa Koła nr 13 PZW z Boguchwały. Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do wody. Kiepską aurę zrekompensowały naszym wędkarzom kiełbaski z grilla i gorący bigos serwowane w popularnej Rybaczówce. 

W tym roku Koło z Boguchwały świętuje 45 lat działalności. 8 lutego 1974 r. w imieniu grupy inicjatywnej do Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Rzeszowie wystąpili Aleksander Deręgowski i Roman Bakalarz z wnioskiem o utworzenie w Boguchwale Koła wędkarskiego. 18 marca 1974 r. przy udziale władz Zarządu Okręgu, 32 kolegów wędkarzy powołało do życia Międzyzakładowe Koło wędkarskie w Boguchwale.

Autor: Rafał Białorucki

Liczba odsłon: 477
  • Data aktualizacji: 2020-07-03 14:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 12 740 092