X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP w Niechobrzu

15 czerwca na stadionie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Niechobrzu rozegrane zostały X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF. W zawodach wzięło udział 17 drużyn, w tym 7 dziewczęcych. Gminę Boguchwała reprezentowały drużyny z Niechobrza, Nosówki i Racławówki.

Drużyny zmierzyły się w biegu sztafetowym 400 m z przeszkodami, rozwinięciu bojowym oraz musztrze. Wśród dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z terenu Gminy Boguchwała. Zwyciężyły Mistrzynie Polski z OSP Racławówka, drugie miejsce zajęła OSP Niechobrz, a trzecie OSP Nosówka. OSP Racławówka zwyciężyła także w kategorii chłopców. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z OSP Niechobrz, trzecie przypadło OSP Hucisko. W konkurencji "musztra" zwyciężyły obie drużyny OSP Niechobrz. Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczyli m.in. Komendant Miejski PSP w Rzeszowie Tomasz Baran oraz Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rzeszowie oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie przy współudziale Powiatu Rzeszowskiego i Gminy Boguchwała.