36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Lekcja na 12 gwiazdek w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Boguchwale

Ln12G_III_Boguchwała_01.jpg,
Ln12G_III_Boguchwała_02.jpg,
Baner-ETM-952x434-2.jpg,

Takie spotkania powinny odbywać się częściej! – podkreślali  uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale po warsztatach europejskich, które  przeprowadzono 30 kwietnia w ich szkole.

Spotkanie zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadgimnazjalne z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich  było Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, w partnerstwie z międzynarodowymi sieciami informacyjnymi Europe Direct i Eurodesk.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność uczestników zajęć.

Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności  – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii. I dodaje – Spotkanie w Boguchwale realizowane było w szczególnym momencie, podczas trwającego od poniedziałku, Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Warsztaty odbyły się dzięki zaangażowaniu Dyrektora Liceum w Boguchwale Michała Figury oraz Artura Wiktora, nauczyciela historii i WOS w tej placówce.

Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Natalia Białek, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka, animator młodzieżowy.

Zainteresowani udziałem w kampanii Lekcja na 12 gwiazdek edycja 2018/2019 mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu

źrodło: Ewa Nowak - Koprowicz

Liczba odsłon: 855
  • Data aktualizacji: 2021-01-20 11:33
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 051 988