Wszystkie aktualności

Izolator Boguchwała liderem IV Ligi

2019-04-08
Maciej Dziedzic

Piłkarze Izolatora Boguchwała bardzo pewnie pokonali na IzoArenie KS Legion Pilzno. W 25 minucie wynik spotkania otworzył Patryk Zieliński, który wykorzystał centrę Dawida Pałysa- Rydzika. Był to dla niego dwudziesty gol w tym sezonie. Zawodnik Izolatora pozostaje liderem klasyfikacji strzelców IV Ligi. W drugiej połowie drużyna z Boguchwały dołożyła dwie kolejne bramki. Tuż po zmianie stron do siatki trafił Marcin Dudek, a chwilę później wynik meczu na 3:0 ustalił Patryk Róg. Przy tym ostatnim golu drugą asystę dołożył Pałys-Rydzik. Swój mecz zremisowała prowadząca w tabeli Wisłoka Dębica, zatem sobotnia wygrana sprawiła, że „Izolacja” została nowym liderem rozgrywek. W pięciu spotkaniach rundy wiosennej podopieczni trenera Tomasza Głąba nie doznali jeszcze porażki, notując cztery zwycięstwa i jeden remis.

IV Liga Podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała
– KS Legion Pilzno 3:0

Jedność Niechobrz w meczu 19. kolejki klasy okręgowej podejmowała na wyjeździe Klub Sportowy Zaczernie. Spotkanie było bardzo zacięte i dostarczyło wielu emocji. Jedność jako pierwsza objęła prowadzenie, kiedy to celny strzał z rzutu wolnego oddał Łukasz Kalandyk. Jeszcze przed przerwą piłkarze z Zaczernia zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami i było 2:1 dla nich. Na krótko po zmianie stron Paweł Lib doprowadził do wyrównania i taki wynik utrzymywał się przez bardzo długi okres. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry, trafienie Sławomira Śliwy zapewniło komplet punktów drużynie z Zaczernia. Mimo porażki Jedność utrzymała się na szóstej pozycji w tabeli.

Klasa okręgowa:
KS Zaczernie –
LKS Jedność Niechobrz 3:2

Pierwszy mecz na wiosnę rozegrała występująca w A-klasie Iskra Zgłobień. Rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Jaromira Kocota był Start Borek Stary. W pierwszej połowie żaden z zespołów nie chciał zaryzykować, a jedni i drudzy skupiali się głównie na defensywie. Po zmianie stron do ataku ruszyła Iskra. Tomasz Pietrasiewicz wykorzystał precyzyjną centrę Dominika Guzego i strzałem głową posłał piłkę do siatki. Odpowiedź Startu była błyskawiczna. Dwie minuty później goście wywalczyli rut wolny, a doświadczony Krzysztof Majda pięknym strzałem zamienił go na bramkę. Drużynie ze Zgłobnia raz jeszcze udało się wyjść na prowadzenie. Najskuteczniejszy strzelec Iskry Pietrasiewicz dobrze odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i z bliska wepchnął piłkę do bramki, ustalając wynik meczu na 2:1. Dzięki temu zespół ze Zgłobnia utrzymał siódmą pozycję w tabeli.

A-klasa:
LKS Iskra Zgłobień
– LKS Start Borek Stary 2:1

W B- klasie rozegrano kolejne gminne derby. Płomyk Lutoryż przed tygodniem uległ drużynie Novi Nosówka, a tym razem przegrał 0:1 z Gromem Mogielnica. Spotkanie rozstrzygnęło się na niespełna kwadrans przed końcem, kiedy do siatki trafił Serhiy Vatsyak, dobijając strzał Damiana Wróbla. Płomyk zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli, zaś Grom nadal jest drugi. Liderem pozostaje zespół Novi Nosówka, który w niedzielę wygrał ze Startem Lubenia 4:1. Zwycięskie bramki strzelili Porada, Bieryt, Wiech oraz Patronik. Drużyna z Nosówki zrobiła kolejny krok w stronę awansu i nad trzecim zespołem ma już osiem punktów przewagi.