Remis Izolatora w ostatnim meczu rundy. Podsumowanie piłkarskiej jesieni

Izolator Boguchwała zremisował na IzoArenie z Sokołem Kolbuszowa Dolna 2:2 w ostatnim meczu rundy jesiennej. Pierwszy gol padł w 22. minucie. Izolator nadział się na szybki kontratak zakończony celnym strzałem Briana Dziedzica. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej połowie, szczególnie w ostatnich 10 minutach gry. Najpierw w 80. minucie do wyrównania doprowadził Adrian Sitek, który gola zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego. Remis utrzymał się zaledwie 2 minuty. Nieporozumienie Dawida Kaszuby z pozostałymi kolegami z drużyny wykorzystali napastnicy Sokoła ponownie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jeszcze szybciej na tego gola odpowiedział Izolator. W 83. minucie w pole karne dośrodkował Sitek, piłka trafiła pod nogi Szczoczarza, który kolejny raz doprowadził do wyrównania. Za tydzień, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej. W 18 serii gier Izolacja na IzoArenie zmierzy się z Piastem Tuczempy.

IV liga podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna 2:2

Podział punktów z beniaminkiem z Kolbuszowej Dolnej spowodował spadek Izolatora na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Boguchwały w 17 jesiennych meczach zgromadziła 34 pkt z 10 zwycięstwami, 4 remisami i 3 porażkami na koncie. Biało-zieloni zdobyli 33 bramki, tracąc 18 goli. Różnica do liderów tabeli wynosi jedynie 2 pkt.

Jedność zimową przerwę spędzi na 6. miejscu w tabeli klasy okręgowej. Piłkarze z Niechobrza odnieśli 6 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki, przy czym zdecydowana większość wygranych została wywalczona w wyjazdowych spotkaniach. Jedność na własnym boisku zwyciężyła jedynie raz. Strata do drużyn z Tyczyna i Soniny wynosi 2 pkt, Sokołowa Młp. 4 pkt i do liderów tabeli - Głogovii i Resovii II 8 pkt.

Iskra Zgłobień, jedyna drużyna z terenu gminy w klasie A, zakończyła pierwszą część ligowych zmagań na 7. miejscu w tabeli. Iskra zwyciężyła w 5 meczach, z czego 4 na własnym boisku. Zanotowała także 2 remisy oraz 5 porażek. Piłkarze ze Zgłobnia w 12 meczach strzelili 28 bramek, tracąc 31. Strata do rywali z 5 i 6 miejsca to jedynie 3 pkt.

Rzeszowsko-strzyżowskiej klasie B przewodzą drużyny z terenu Gminy Boguchwała. Na czele tabeli uplasowali się Novi Nosówka z 10 zwycięstwami, 1 porażką, 1 remisem i 31 pkt na koncie. Piłkarze z Nosówki zdobyli w 12 meczach aż 59 bramek, tracąc jedynie 7. Drugi w tabeli Grom Mogielnica posiada 4 pkt straty. Drużyna z Wichroareny odniosła 9 zwycięstw, w tym dwukrotnie pokonywała rywali w gminnych derbach, oraz 3 porażki. Zajmujący 7 miejsce w klasyfikacji Płomyk Lutoryż zgromadził 15 pkt, odnosząc 4 zwycięstwa, 3 remisy i 5 porażek.

Nie można zapomnieć o dobrej postawie żeńskiej drużyny Izolatora, która w podkarpackiej III lidze zajmuje 2 miejsce. Panie w 9 meczach odniosły 8 zwycięstw i tylko jedną porażkę. Do przewodzącej tabeli drużynie Startu Jarosław tracą jedynie punkt.

Warto także wspomnieć, iż działalność klubów sportowych z terenu gminy, w tym udział w rozgrywkach, została wsparta dotacjami z budżetu gminy. W 2018 roku Gmina Boguchwała przekazała stowarzyszeniom sportowym 532 000 zł.