Izolator liderem IV ligi. Zwycięstwa Jedności, Iskry i Novi

Izolator Boguchwała w meczu 14. kolejki IV ligi pokonał na wyjeździe Polonię Przemyśl. Biało-zieloni pokonali lidera rozgrywek 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Izolacja awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Izolator od początku pojedynku cofnął się do defensywy upatrując swoich szans w szybkich kontrach. I to właśnie po odbiorze piłki przez Michała Bogacza i szybkiej dwójkowej akcji z Adrianem Sitkiem, Bogacz popędził z piłką na połowę przeciwnika zagrywając ją do Patryka Roga, który mimo asysty obrońcy pokonał Piotra Ciska. Radość "Izolacji" nie trwała jednak zbyt długo. Skiba wypatrzył dobrze ustawionego ukraińskiego pomocnika Polonii Romana Vorobeia, który wyszedł sam na sam z Dawidem Kaszubą. Bramkarz Izolatora odbił pierwszy strzał Vorobeia, jednak przy dobitce był już bezradny. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Izolator stanął głęboko na swojej połowie czekając na kontrataki i kolejny raz taka taktyka się opłaciła. Po szybkiej kontrze "Izolacja" wywalczyła rzut rożny. Z kornera dośrodkował Łukasz Szczoczarz, a obrońcy z Przemyśla wybili piłkę na 20 metr. Pierwszy do piłki dobiegł Marcin Dobrzański i ponownie wyprowadził drużynę z Boguchwały na prowadzenie i ostatecznie do zwycięstwa. Drużynę Izolatora w Przemyślu wpierała grupa 40 kibiców, którzy na ten wyjazd udali się wspólnie autokarem zorganizowanym przez Urząd Miejski w Boguchwale i zarząd klubu.

IV liga podkarpacka:
MKS Polonia Przemyśl - ZKS Izolator Boguchwała 1:2

Kolejne zwycięstwo zanotowały piłkarki Izolatora. Tym razem żeńska drużyna z Boguchwały pokonała na wyjeździe Sokół Kolbuszowa Dolna 2:0. Zwycięskie bramki zdobyły Aleksandra Skubisz i Sylwia Witalec. Po 8 rozegranych kolejkach "Izolatki" zajmują drugie miejsce w tabeli z jednym punktem straty do Startu Jarosław.

III liga kobiet:
Sokół II Kolbuszowa Dolna - ZKS Izolator Boguchwała 0:2

Jedność Niechobrz od początku sezonu nie zdobyła kompletu punktów na własnym. Podopieczni Sebastiana Kłeczka przełamali tę passę i w sobotnim meczu 13. kolejki klasy okręgowej pokonali Strumyk Malawa 3:0. Strzelanie rozpoczął już w 7. minucie Szeliga, który wykończył akcję Micała i odegranie z dalszego słupka Kocurka. Prowadzenie w 27. minucie podwyższył Bednarski. Wynik pojedynku w 83. minucie, po szybkiej kontrze i zagraniu Rachwalskiego, ustalił Byjoś.

Klasa okręgowa:
LKS Jedność Niechobrz - Strumyk Malawa 3:0

Skromne, jednak ważne zwycięstwo odniosła w miniony weekend Iskra. Drużyna ze Zgłobnia pokonała Zimowita Rzeszów 1:0. Zwycięską bramkę w 53. minucie zdobył Bogdan Ruszała. Obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę po czerwonych kartkach. Iskra zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli tracąc 3 pkt do drużyn z Czudca i Nowej Wsi.

Klasa A:
LKS Iskra Zgłobień - LKS Zimowit Rzeszów 1:0

Novi po ciężkim meczu wywieźli z Pstrągowej komplet punktów pokonując miejscowy Diament 2:1. Liderzy klasy B wyszli na prowadzenie w 18. minucie po trafieniu Adriana Rogali. W pierwszej połowie sypnęło żółtymi kartkami. Dwa ostrzeżenia oglądnęli gospodarze a trzy zostały zapisane na koncie piłkarzy z Nosówki. Po 10 minutach od rozpoczęcia drugiej odsłony meczu wyrównał Diament. Jednak w 64. minucie ponownie bramkarza gospodarzy pokonał Rogala.

Drugą porażkę w bieżącym sezonie zanotował Grom. Drużyna z Mogielnicy uległa na wyjeździe Sokołowi Grodzisko 1:4. Lepiej spotkanie rozpoczęli goście. W 21. minucie bramkarza z Grodziska pokonał Serhiy Vatsyak. Później strzelali już tylko gospodarze. W 25. minucie wyrównał Durek, a w 55. minucie Sokoła na prowadzenie wyprowadził Paruch. Kolejne bramki w końcówce meczu zdobyli Róg i ponownie Paruch. Po jedenastu rozegranych kolejkach Novi pozostają liderem klasy B z 4 pkt przewagi nad Gromem. Płomyk Lutoryż, który odbywał obligatoryjną pauzę zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli.