36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Mecz Polska-Ukraina na IzoArenie

PLAKAT_A2_POLSKA_UKRAINA_U14_v4A.jpg,

W sobotę 6 października na boguchwalskiej IzoArenie dojdzie do towarzyskiego meczu reprezentacji Polski i Ukrainy. W spotkaniu zmierzą się ze sobą chłopcy z rocznika 2005.

Będzie to czwarty międzynarodowy mecz jaki w ostatnich dziesięciu latach zorganizowany został na IzoArenie. - Ogromnie cieszę się, że Polski Związek Piłki Nożnej po raz kolejny przyznał nam współorganizację meczu międzypaństwowego. Jeszcze tak naprawdę "nie opadł kurz" po meczu el. MŚ Kobiet Polska – Szwajcaria, który na początku września został rozegrany w Mielcu, a już za nieco ponad tydzień czekają nas kolejne reprezentacyjne emocje. To co prawda chłopcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w piłkarskiej przygodzie, ale głęboko wierzę, że za kilka lat będzie o nich głośno. Podkarpacie ponownie gościć będzie reprezentację i mam nadzieję, że ponownie nie zawiedziemy – mówi Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.

W Boguchwale obie reprezentacje będą gościć od 3 października. W tym czasie podczas zgrupowania obie drużyny odbędą kilka jednostek treningowych na obiektach sportowych w naszej miejscowości. Trener kadry rocznika 2005 Bartłomiej Zalewski na to zgrupowanie i mecz towarzyski powołał 20 zawodników: Krystian Okoniewski (Hetman Zamość), Oliwier Wojciechowski (Jagiellonia Białystok), Jakub Litwiński (Pogoń Szczecin), Kajetan Wojtasiak (Pogoń Szczecin), Bartosz Krasuski (Drukarz Warszawa), Mateusz Jasiński (Escola Varsovia Warszawa), Bartosz Brzęk (Jaguar Gdańsk), Bartłomiej Juszczyk (Korona Kielce), Jan Niedzielski (Lech Poznań), Bartosz Tomaszewski (Lech Poznań), Tomasz Walczak (Legia Warszawa), Jan Bonikowski (Olimpia Grudziądz), Marcel Szymański (Radomiak Radom), Miłosz Rogula (Raków Częstochowa), Filip Luberecki (Rona Ełk), Bartosz Dubel (Warta Poznań), Wojciech Urbański (Wisła Kraków), Wiktor Galuba (Zagłębie Lubin), Oskar Kozdroń (Zagłębie Lubin), Oliwier Sławiński (Zagłębie Lubin).

– Chłopcy zaproszeni do Boguchwały w przyszłości mają stanowić o sile reprezentacji: najpierw młodzieżowych, a docelowo również seniorskiej. Mamy na nich plan i liczymy, że dzięki wytężonej pracy każdy z nich codziennie będzie się stawał lepszym piłkarzem. Mecz z Ukrainą to dla nich pierwszy międzynarodowy sprawdzian, a przy okazji szansa na przeżycie wspaniałej przygody – mówi Stefan Majewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz reprezentacji Polski i Ukrainy zostanie rozegrany w sobotę 6 października 2018 roku o godzinie 12:00. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Organizatorzy zaplanowali dla kibiców konkursy z nagrodami.

Liczba odsłon: 524
  • Data aktualizacji: 2019-06-26 10:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 938 183