36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Rekord frekwencji w VIII MTB Boguchwała

DSC_2186.JPG,

VIII edycja Wyścigu MTB Boguchwała zapisze się w historii jako rekordowa. Na starcie stanęło łącznie ponad 430 kolarzy. Wyścig był też prawdziwym piknikiem rodzinnym, bo w zawodach wystąpiło ponad 170 dzieci.

Tradycyjnie jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli kolarze startujący na 49-kilometrowym dystansie SENIOR. Nie brakowało niczego, co jest charakterystyczne dla kolarstwa górskiego. Uczestnicy przemierzali atrakcyjne tereny Gminy Boguchwała, jechali m.in. przez Niechobrz, Wolę Zgłobieńską, teren parku linowego Leśny Tabor oraz malownicze tereny obok punktu widokowego przy Krzyżu Milenijnym.

Gdy rywalizujący na trasie SENIOR toczyli zmagania na leśnych odcinkach, na stadionie rozpoczęły się wyścigi w kategoriach dziecięcych. Tradycyjnie najwięcej uśmiechu i radości wzbudziła rywalizacja w kategorii wiekowej do 6 lat. Najmłodszy uczestnik urodził się w marcu 2017 roku, a dystans jednego okrążenia pokonał odpychając się nogami na swoim dziecięcym rowerku. Dla wielu najmłodszych uczestników był to pierwszy w życiu wyścig, inni mieli już bagaż doświadczeń na tego typu zawodach. Rywalizacja odbywała się także w kategoriach wiekowych 7-9 lat oraz 10-12 lat, gdzie osiągane prędkości były już naprawdę duże. Najważniejsza była dobra zabawa, ale nie brakowało determinacji, zaciśniętych zębów, łez smutku i radości. Każdy młody sportowiec otrzymywał olbrzymi aplauz od kibiców, bo przecież wszyscy już na starcie zostali zwycięzcami. Później na dzieci czekały inne atrakcje takie jak loteria, skokozabawy oraz konkursy z nagrodami.

Po zakończeniu zmagań dziecięcych na starcie ustawili się kolarze z 18-kilometrowego dystansu HOBBY. Ta grupa liczyła ponad 160 uczestników. Trasa nie była łatwa, ale pokonać mógł ją każdy, nawet osoby, które na co dzień nie mają bliższej styczności z kolarstwem górskim. Właśnie takich uczestników, którzy po prostu chcieli spróbować swoich sił, nie brakowało. Jako pierwszy finiszował Hubert Dudzik z MTB MOSiR Dukla, który trasę pokonał w 41 minut.

Po ponad 2 godzinach kibice poznali zwycięzcę dystansu Senior, którym został lider cyklu "Szprycha" Sławomir Dziwisz. Podczas MTB Boguchwała potwierdził wysoką formę i o ponad 2 minuty wyprzedził Krzysztofa Gajdę z Teamu Jedlicze. Fajna trasa, na której nie brakowało niczego. Zyskiwałem trochę na podjazdach i to był klucz do sukcesu - cieszył się zwycięzca, któremu w sukcesie nie przeszkodził nawet upadek na trasie. Jako trzeci linię mety minął Jan Miłek - przedstawiciel gospodarzy z SST Lubcza. Na wymagającej trasie rywalizowało także kilka pań. Najszybszą z nich była Janina Nawój z teamu Roweromania Sanok.

Oprócz medali, statuetek i dyplomów za czołowe lokaty w VIII MTB Boguchwała, rozdano także statuetki za kończące się zmagania w I Edycji Podkarpackich Maratonów Rowerowych Szprycha. Rywalizacja w cyklu trwała od maja. Rozegrano pięć wyścigów, kolejno w Łańcucie, Ropczycach, Komańczy, Lubeni oraz  MTB Boguchwała. Zwycięzcami klasyfikacji OPEN MEGA i OPEN MINI zostali Sławomir Dziwisz i Jan Miłek. Klasyfikację drużynową wygrał team SST Lubcza.

Organizatorem VIII Wyścigu MTB Boguchwała było Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne "Lubcza": Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy sprawili, że organizacja kolejnej edycji wyścigu MTB Boguchwała była możliwa. Przede wszystkim podkreślamy, że rozwój sportu finansowany jest z budżetu Gminy Boguchwała, we współpracy z którą organizowaliśmy wyścig. Oprócz tego wspierali nas także sponsorzy prywatni: Skoda REX Auto Świlcza, SPAR Polska, Kawiarnia Baba z Mlekiem, BikeShop, Hoffman Bike, Hotel Odeon, Warsztat rowerowy w Boguchwale,  Przedszkole Radosne Słoneczko, Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów, YANKO. Patronat medialny nad imprezą objęły: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów oraz Gazeta Codzienna Nowiny. Olbrzymie podziękowania należą się teamowi kolarskiemu SST Lubcza za przygotowanie i oznakowanie trasy, siatkarzom naszych drużyn za pomoc w obstawie trasy, pokaźnej i niezawodnej jak zwykle grupie wolontariuszy naszego Stowarzyszenia oraz jednostkom OSP z Niechobrza i Zgłobnia.

fot. UM, szczegóły na stronie sstlubcza.com, obszerna galeria zdjęć na profilu www.facebook.com/boguchwala.gmina


Liczba odsłon: 481
  • Data aktualizacji: 2019-06-26 10:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 938 197