36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

XVIII Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi w Mogielnicy

dsc-0370s_0.jpg,

Sobotnie uroczystości były kolejną, XVIII edycją organizowanych co roku w Powiecie Rzeszowskim Dni Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi.

W tym dniu do Mogielnicy przyjechali niepełnosprawni z całego powiatu wraz ze swoimi rodzinami i opiekunami. Uroczystą Mszę Świętą odprawił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Powiat Rzeszowski reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Marek Sitarz wraz   z Przedstawicielami Zarządu i Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Obecni byli również Krystyna Wróblewska - Poseł na Sejm RP. Nie zabrakło oczywiście przedstawiciela Władz Województwa Podkarpackiego w osobie Stanisława Kruczka - Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego wraz z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzym Cyprysiem. Obecne była również Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, Małgorzata Dankowska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu rzeszowskiego.

Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka powitał wszystkich zebranych gości: Dzięki pracy samorządów, wielu różnych instytucji państwowych, stowarzyszeń, fundacji znikają bariery architektoniczne, bariery w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych ale przede wszystkim zmienia się społeczne nastawienie. Cieszę się, że możemy dziś się spotkać i wszyscy możemy być orędownikami solidarności, równości i poszanowania praw każdego człowieka.

Po raz pierwszy w spotkaniu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Mogielnicy, funkcjonującego od grudnia 2017 roku, który również zaprezentowali się w programie artystycznym, przygotowanym specjalnie na spotkanie.

Wśród zaproszonych gości znalazła się również Pani Bogusława Wybraniec, która reprezentowała rodziców osób niepełnosprawnych.

Spotkanie miało charakter rodzinnego pikniku, a organizatorzy zadbali o wiele atrakcji wraz z zabawą taneczną oraz grochówką przygotowaną przez 21 Batalion Dowodzenia 21 BSP w Rzeszowie.

fot. Powiat Rzeszowski

  • Data aktualizacji: 2018-12-10 14:56
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 853 489