36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Izolator wicemistrzem IV ligi. Gminne derby na remis

DSC_2688.JPG,

Izolator Boguchwała pokonał na IzoArenie Rzemieślnika Pilzno 5:4 i udanie pożegnał się z boguchwalskim stadionem w tym sezonie. Pierwszy gol padł już w 3 minucie, gdy dośrodkowanie w pole karne Krzysztofa Domina strzałem głową zamknął Patryk Zieliński. Dwie minuty później dobrego podania od Szymańskiego nie zmarnował Kamil Rębisz. W 15 minucie bramkę zdobył Rzemieślnik. Błyskawicznie na tego gola zareagowali biało-zieloni, którzy w 16 i 17 minucie za sprawą Krzysztofa Szymańskiego ponownie wyszli na prowadzenie. Na tablicy wyświetlał się wynik 4:1 a rozegrane było dopiero 18 minut meczu. Rzemieślnik nadal walczył o strzelenie bramki i ta sztuka udała im się w tej części pojedynku jeszcze dwukrotnie w 27 i 29 minucie. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola zdobył Krzysztof Szymański, kompletując hat-tricka. Druga połowa nie przyniosła już tylu bramek, mimo kilku dobrych okazji na ich zdobycie. Jedynie goście z Pilzna wykorzystali swój rzut karny zdobywając czwartego gola. Dzięki zwycięstwu "Izolacja" zapewniła sobie drugie miejsce na koniec sezonu.

Przed meczem piłkarzy i kibiców Izolatora czekała mała uroczystość. Konrad Cupryś i Krzysztof Domin w trwającym sezonie rozegrali swoje 400-tne mecze ligowe w biało-zielonych barwach. Z tej okazji prezes klubu Roman Stefanik wręczył piłkarzom pamiątkowe puchary i koszulki.

IV liga podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - LKS Rzemieślnik Pilzno 5:4

W przedostatnim meczu klasy okręgowej Jedność uległa walczącym o otrzymanie rezerwom Resovii. Jedyną bramkę zdobył w 20 minucie Dorian Buczek.

Klasa okręgowa:
Resovia II SMS Rzeszów - LKS Jedność Niechobrz 1:0

Nadal w grze o utrzymanie w klasie A pozostają drużyny Gromu i Iskry, które w niedzielę rozegrały gminne derby. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. W pierwszej części dominowali zawodnicy z Mogielnicy i po golu Powierży prowadzili 1:0. Po zmianie stron Iskra zaczęła prezentować się lepiej i doprowadziła do wyrównania za sprawą Tomasza Pietrasiewicza.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - LKS Iskra Zgłobień 1:1

Novi zakończyli sezon porażką (w ostatniej kolejce obligatoryjna pauza) i są już pewni zajęcia trzeciego miejsca w tabeli. W niedzielę zespół z Nosówki uległ na wyjeździe liderowi Klasy B Startowi Borek Stary 5:3. Trzy gole dla Novi zdobył Adrian Rogala. Na zwycięskiej fali utrzymuje się Płomyk, który pewnie pokonał rzeszowskiego Zimowita. Bramki dla drużyny z Lutoryża strzelili Karol Gąsior, Adrian Borowiec (2) i Karol Chuchla.

Klasa B, grupa Rzeszów II - Strzyżów:
LKS Start Borek Stary - LKS Novi Nosówka 5:3
LKS Zimowit Rzeszów - LKS Płomyk Lutoryż 1:4

fot. archiwum UM, źródło: www.zksizolator.eu, www.facebook.com/podkarpackapilkanozna, iskrazglobien.futbolowo.pl, www.laczynaspilka.pl


  • Data aktualizacji: 2019-05-24 14:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 685 992