Lubcza zakończyła sezon z brązowym medalem

2018-04-10
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Tegoroczny turniej finałowy III Ligi Mężczyzn miał dramatyczny przebieg i do ostatniego dnia trzy drużyny liczyły się w grze o mistrzostwo. Zespół z Racławówki ostatecznie zakończył zmagania na trzecim miejscu.

Pierwszy dzień turnieju finałowego przebiegł zaskakująco. Zwyciężyły zespoły, które do walki ruszały z zajmowanych po rundzie zasadniczej pozycji 3 i 4. Najpierw swój pojedynek przegrał lider z Sędziszowa, który uległ młodej ekipie AKS-u. Lubcza mogła wykorzystać szansę i podobnie jak przed rokiem objąć prowadzenie po pierwszym dniu rywalizacji. Zespół z Racławówki zagrał jednak słabo i nie był w stanie przeciwstawić się ekipie Spartakusa Adamówka.

Zawodnicy z Racławówki wrócili do formy w drugi dzień rozgrywek. Po zaciętym pojedynku pokonali w trzech setach PZL Sędziszów Młp. Drużyna Lubczy zagrała twardo w końcówkach setów i trzy razy triumfowała na przewagi. W drugim pojedynku Spartakus pokonał drużynę z Rzeszowa 3:1.

Ostatni pojedynek turnieju z AKS-em Rzeszów zawodnicy z Racławówki rozpoczęli znakomicie. Lubcza kontrolowała przebieg gry i ostatecznie triumfowała 25:16. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Racławówki, lecz z czasem inicjatywę przejęli rzeszowianie, którzy po objęciu prowadzenia nie oddali go już do końca. Niemal przez cały trzeci set prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W ważnym momencie walki kontrowersyjne decyzje podjęli sędziowie. Zespół z Rzeszowa zdominował końcówkę i triumfował 25:20. Lubcza wyszarpała zwycięstwo w czwartej odsłonie, jednak w tie-breaku ponownie inicjatywę przejął AKS i triumfował 25:11. Emocjonujący turniej zakończył się zwycięstwem drużyny z Sędziszowa, która pokonała w ostatnim meczu Spartakusa 3:0. W turnieju przyznano również nagrody indywidualne, a wśród nagrodzonych znalazł się Mateusz Hołobut - najlepszy atakujący.

Wyniki meczów:

SST Lubcza Racławówka - UMKS Spartakus Adamówka 0:3 (21:25, 23:25, 16:25)
PZL Sędziszów Młp. - AKS V LO Rzeszów 1:3 (20:25, 22:25, 25:17, 21:25)

AKS V LO Rzeszów  - UMKS Spartakus Adamówka 1:3 (24:26, 25:21, 19:25, 17:25)
PZL Sędziszów Młp. - SST Lubcza Racławówka 0:3 (26-28, 29-31, 24-26)

SST Lubcza Racławówka - AKS V LO Rzeszów 2:3 (25-16, 23-25, 20-25, 25-23, 11-15)
PZL Sędziszów Młp. – UMKS Spartakus Adamówka 3:0 (25-22, 25-21, 25-22)