36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Festiwal "Bez książki nie idę w Boguchwale"

DSC03466.JPG,

W niedzielne popołudnie 3 grudnia w sali wystawienniczej na Rynku Miejskim w Boguchwale, po raz pierwszy odbył się Festiwal Literacki "Bez książki nie idę…", będący podsumowaniem projektu DIL (Dziecięce Igraszki Literackie). Podczas tego niezwykłego wydarzenia miały miejsce spotkania autorskie z aż czterema pisarzami.

Działalność Festiwalowego Saloniku Literackiego zapoczątkowało wystąpienie Krzysztofa Nowakowskiego - podróżnika, który wprowadził zgromadzonych w zimowy nastrój opowieścią o swoich wyprawach psim zaprzęgiem. Następnie pogodą ducha zarażał publiczność bajkopisarz Wiesław Drabik, którego twórczość skierowana jest do najmłodszych czytelników i to oni właśnie słuchali jego prezentacji z największym zaciekawieniem. Uwagę wszystkich dorosłych przyciągną żywą, gawędziarską opowieścią kolejny podróżnik - Krzysztof Petek, który odbył wiele wypraw w poszukiwaniu miejsc, gdzie nie dotarła cywilizacja i zwrócił uwagę zgromadzonych na różnice kulturowe, jakie tam zaobserwował. Podróżnik wprowadził na festiwalową scenę swojego mistrza, Jacka Pałkiewicza, odkrywcę źródła Amazonki, który następnie podjął temat egzotycznych krain i ekstremalnych sytuacji, jakich w nich doświadczył. Każdy z pisarzy poświęcił wiele czasu indywidualnym spotkaniom z czytelnikami, dzięki czemu każdy uczestnik festiwalu mógł zadać ulubionemu autorowi pytanie, lub zdobyć jego autograf na zakupionej w promocyjnej cenie książce.

Swoją specjalną ofertę prezentowały liczne wydawnictwa, a przy stoisku organizatora - Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale można było otrzymać bezpłatną książkę z Exlibrisem Św. Mikołaja. Sam Mikołaj był również na Festiwalu obecny, obdarowywał uczestników słodyczami i zachęcał dzieci do aktywności literackiej przez głośne czytanie wierszy na festiwalowej scenie. Wszystkim występom towarzyszyły atrakcje dla dzieci - oprócz kącika zabaw, miedzy innymi warsztaty plastyczne z Surenem Vardanianem czy zabawy animacyjne z Fundacją "Być Blisko". Publiczność przybywająca na sali wystawienniczej bardzo chętnie uczestniczyła w zaproponowanych przez organizatorów aktywnościach, co uczyniło Festiwal Literacki radosnym i pełnym pozytywnej energii wydarzeniem.

fot. GBP

Liczba odsłon: 248
  • Data aktualizacji: 2018-05-23 12:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 857 064