36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Zwycięstwo Izolatora z Wiązownicą. Podsumowanie piłkarskiej jesieni

izo_wiazownica_119.JPG,

Zwycięstwem zakończyła się runda jesienna w wykonaniu piłkarzy Izolatora. Zespół z Boguchwały pokonał na IzoArenie KS Wiązownica 5:1. Pierwsze minuty meczu były wyrównane, jednak z każdą akcją inicjatywę przejmowali gospodarze. Wynik spotkania w 32. minucie otworzył Krzysztof Szymański. Siedem minut później drugiego gola dla Izolacji zdobył Patryk Zieliński. Autorem trzeciego trafienia był Michał Bogacz, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego. Bogacz zdobył także czwartego gola ponownie umieszczając piłkę w bramce głową. Rywale honorową bramkę zdobyli w 57. minucie. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Łukasz Szczoczarz.

IV liga podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - KS Wiązownica 5:1

W sobotę Jedność rozegrała zaległy mecz w Grodzisku. Do przerwy utrzymywał się remis. Bramkę na wagę trzech punktów, po podaniu Sebastiana Kłeczka, zdobył w 75. minucie Łukasz Kalandyk.

Klasa okręgowa:
LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne - LKS Jedność Niechobrz 0:1

Sobotnim, zaległym pojedynkiem z Grunwaldem Budziwój rundę jesienną zakończyła także Iskra. Mecz rozegrano na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. Piłkarze ze Zgłobnia w pierwszej części gry dzielnie się bronili i przeczekali napór rywala. Po zamianie stron zespół z Budziwoja nie był już tak groźny. Drużyna ze Zgłobnia wywalczyła zwycięstwo w samej końcówce meczu. Najpierw do siatki trafił Bogdan Ruszała, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Patryk Mika.

Klasa A:
KS Grunwald Budziwój - LKS Iskra Zgłobień 0:2

Weekendowe mecze zakończyły piłkarską jesień. Zimę Izolator spędzi na 5 miejscu w tabeli ze stratą 8 punktów do lidera z Sieniawy oraz Polonii Przemyśl, które zgromadziły na swoim koncie po 40 punktów. Izolacja odniosła 10 zwycięstw, dwukrotnie remisowała i pięć razy uległa rywalom. W klasie okręgowej Jedność uplasowała się na 7 miejscu (7 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek) z 17 punktami straty do pierwszej Korony Rzeszów. Grom i Iskra rundę jesienną zakończyły na miejscach w drugiej części tabeli klasy A. Grom z 4 zwycięstwami, 2 remisami i 6 porażkami zajął 11 miejsce. Iskra uplasowała się na przedostatniej pozycji z 3 zwycięstwami, 2 remisami i 8 porażkami. Wiosną o awans do Klasy A będzie walczyć drużyna Novi, która zakończyła rundę na 3 miejscu z 6 punktami straty do lidera z Borku Starego (6 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki). Przedostatnie miejsce zajął Płomyk, któremu nie udało się odnieść zwycięstwa, a na swoim koncie zanotował 3 remisy i 7 porażek.

Działalność wszystkich klubów sportowych z terenu gminy, w tym udział w rozgrywkach, została wsparta dotacjami z budżetu gminy. W 2017 roku Gmina Boguchwała przekazała 445 000 zł.

fot. Izolator Boguchwała, źródło: www.zksizolator.eu, jednosc.futbolowo.pl, iskrazglobien.futbolowo.pl, www.90minut.pl


Liczba odsłon: 321
  • Data aktualizacji: 2018-05-24 15:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 863 028