36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

II Regionalny Przegląd Latawców w Boguchwale już za nami

collage3.jpg,

21 października 2017 roku Rezydencja Literacka Boguchwały tętniła radosnym gwarem młodych konstruktorów, którzy tłumnie przybyli do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale na Regionalny Przegląd Latawców pn. "Jedno niebo dla wszystkich". To już drugi taki przegląd, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, we współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, w trakcie którego wybierano "Najlepszą Pracę Projektową Klubu 4-H".

Na zaproszenie Klubu "Finezja SZTUKi" w Boguchwale do Rezydencji Literackiej przybyło 38 młodych konstruktorów latawców, a każdy ze swoim fanklubem. Dziecięce latawce były okazałe, barwne, pełne różnorodnych zdobień. Było co oglądać i co podziwiać. Ale same ozdoby, to nie wszystko. Komisja w składzie: Anna Rydzik, Barbara Rajzauer oraz Lesław Palimąka, oceniając prace projektowe brała pod uwagę także oryginalność zastosowanych zdobień, formę zaprezentowania latawca publiczności oraz wiek uczestnika konkursu. Te kryteria pozwoliły komisji wyłonić 17 laureatów, przyznając łącznie 11 nagród i 6 wyróżnień.

Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych komisja nagrodziła Jakuba Pacynę i Zuzannę Wawrzaszek z Woli Zgłobieńskiej, Maksymiliana Szurę i Kingę Rębisz z Racławówki, Maję Kurc ze Zgłobnia oraz wyróżniła Sebastiana Ferenca z Racławówki. W drugiej kategorii konkursowej – uczniowie klas IV–VII, komisja nagrodziła Julię Bielendę i Julię Olejasz z Boguchwały, Gabrielę Ziobro i Wiktorię Dudek z Niechobrza, Piotra Roga z Woli Zgłobieńskiej oraz Wiktora Ślęczkę z Lutoryża. W tej samej kategorii wiekowej komisja wyróżniła: Annę Furtek z Boguchwały, Jakuba Książka i Natalię Piwowar z Racławówki, Sebastiana Pelczyka z Niechobrza oraz Weronikę Wawrzaszek z Woli Zgłobieńskiej. Laureatów przeglądu uhonorowano nagrodami książkowymi oraz pięknymi dyplomami z czterolistną koniczyną - znakiem graficznym Klubu 4-H w Boguchwale.

Spotkanie w Rezydencji Literackiej Boguchwały było okazją do podsumowania aktywności artystycznej młodzieży, uczestniczącej w bibliotecznych konkursach. Pierwszy z nich - Konkurs Plastyczno-Literacki "Na skrzydłach przyjaźni", uaktywnił plastycznie aż 69 uczniów z Gminy Boguchwała. W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017" Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale uhonorowała zaangażowanie plastyczne młodzieży upominkami książkowymi oraz nagrodziła 7 laureatów etapu ogólnopolskiego konkursu. Decyzją komisji, reprezentowanej przez organizatora kampanii - Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu, nagrody książkowe w Rezydencji Literackiej Boguchwały otrzymali: Adam Sokołowski z Lutoryża, Justyna Noga, Alicja Wróbel i Paulina Dziadosz z Niechobrza, Wiktoria Drzał z Racławówki, Roksana Kawa ze Zgłobnia oraz Jakub Pacyna z Woli Zgłobieńskiej. 

Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale nagrodziła także laureatów etapu gminnego Powiatowego Konkursu Plastycznego "Wielcy Polacy i ich wynalazki na przestrzeni dziejów w literaturze". Upominki książkowe otrzymały: Julia i Kamila Bielenda z Boguchwały, Julia Kicińska, Martyna Michalik i Julia Wójcik z Woli Zgłobieńskiej.

Bibliotecznej Gali Konkursowej towarzyszyły "Dziecięce Igraszki Literackie", a w nich "Świat Archimedesa" - program edukacyjny firmy "Aeromentors", pełen doświadczeń i eksperymentów naukowych oraz zabawy teatralne, literackie i plastyczne, animowane przez Fundację "Być Blisko!".

Sponsorzy wydarzenia:
Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Gmina Boguchwała

Liczba odsłon: 455
  • Data aktualizacji: 2018-06-21 15:07
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 993 403