36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Inauguracja semestru zimowego Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale

DSC02229 (1).JPG,

Aktywni i kreatywni są seniorzy w Gminie Boguchwała. Zwłaszcza ci, którzy w gościnnych murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale niezwykle pomysłowo spędzają swój wolny czas, integrując się społecznie-kulturowo w ramach warsztatów Uniwersytetu Aktywni Plus. I choć ta mała boguchwalska "uczelnia" działa dopiero od 3 lat, to już zdążyła przyciągnąć do siebie wierne grono sympatyków takiej właśnie aktywności. Bo aktywność seniorów poprzez kreatywną edukację w boguchwalskiej bibliotece sprawdza się doskonale.

W tegorocznym semestrze zimowym studenci Uniwersytetu Aktywni Plus mogą korzystać z zajęć ruchowych, uczestniczyć w lektoratach języka angielskiego i włoskiego oraz w warsztatach manualnych, projektując pod okiem instruktora oryginalną biżuterię i wyroby z rękodzieła artystycznego. Studenci Uniwersytetu Aktywni Plus na nudę nie mogą narzekać. Pomyślano o wszystkim. Jest coś dla ciała - np. warsztaty z ziołolecznictwa i coś dla ducha - np. trening kreatywności, warsztaty z fotografii cyfrowej czy też Klub Melomana i Klub Podróżnika.

Z myślą o bezpieczeństwie seniorów zorganizowane zostaną warsztaty na temat asertywności, pierwszej pomocy, samoobrony oraz świadomego korzystania z Internetu. W ramach spotkań UAP seniorzy mogą także zaprojektować swoje ogrody przydomowe, poznać bliżej historię naszego regionu a nawet uczestniczyć w sekcjach brydża i robótek ręcznych.

Z tej jakże ciekawej oferty edukacyjnej Uniwersytetu Aktywni Plus, liczącej 218 godzin szkoleniowych, skorzysta aż 59 seniorów z Gminy Boguchwała. Zapotrzebowanie na taką formę uczestnictwa w kulturze jest duże. Potwierdza to aktywność seniorów podczas uroczystości inaugurującej nowy sezon edukacyjny Uniwersytetu Aktywni Plus, zorganizowanej 29 września 2017 roku w dwóch odsłonach. Najpierw - w kościele parafialnym, gdzie odbyła się uroczysta msza święta, sprawowana przez księdza proboszcza Mariusza Mika, w oprawie muzycznej chóru "Deo Gloria" z Boguchwały. A potem - w Rezydencji Literackiej Boguchwały, gdzie studenci i wykładowcy Uniwersytetu Aktywni Plus oraz przedstawiciele samorządu: Wiesław Kąkol - Przewodniczący Rady Miejskiej i Dorota Witek - Skarbnik Gminy, mogli wysłuchać wykładu Edwarda Marszałka - leśnika, rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie oraz autora wielu publikacji.

Tego popołudnia integracji studentów Uniwersytetu Aktywni Plus i ich przyjaciół nie było końca. Bo przecież wesołe jest życie studenta seniora. Sprawdźcie to sami. Zapraszamy do Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale.

Liczba odsłon: 472
  • Data aktualizacji: 2018-07-19 14:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 102 742