36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Podziękowanie za plony - Dożynki Gminne 2017

DSC_1179.JPG,

15 sierpnia na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej w Zarzeczu odbyły się Dożynki Gminne 2017. Rodzinna atmosfera, misternie wykonane wieńce dożynkowe, a także bogaty program artystyczny sprawił, iż gminne Święto Plonów cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Dożynki rozpoczęły się od oficjalnego powitania zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Stanisław Ożóg, posłowie na Sejm Krystyna Wróblewska i Mieczysław Miazga, Radni Powiatu Rzeszowskiego oraz Rady Miejskiej w Boguchwale. Starostowie tegorocznych Dożynek, państwo Anna i Dawid Szostek, przekazali bochen chleba na ręce Burmistrza Boguchwały Wiesława Dronki. W swoich okolicznościowych przemówieniach zaproszeni goście podkreślali wagę pracy na roli i trudu rolników. Tegoroczne dożynki były także okazją do uhonorowania rolników z terenu gminy. Odznaki Honorowe "Zasłużony dla Rolnictwa", nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa otrzymali: Stanisław Cios z Zarzecza, Marek Foltman z Boguchwały, Tomasz Stańczyk z Kielanówki oraz Roman Gajdek z Racławówki.

W Zarzeczu pojawiły się wieńce dożynkowe przygotowane przez reprezentacje sołectw, koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia. Na scenie przedstawiciele poszczególnych miejscowości wykonali bardzo oryginalne przyśpiewki i prezentacje. Bochen chleba na ręce Burmistrza Boguchwały wręczyli także goście specjalni tegorocznych dożynek - delegacja z ukraińskiego Trościańca. Upominek oraz życzenia przekazał mer Juri Bowa.

Uroczystości dożynkowe uświetniły występy zespołów - "Kaliny" z Lutoryża, "Kompaniji" z Boguchwały, "Nosowianów" z Nosówki, "Jubilatek" ze Zgłobnia, "Ziomków" z Woli Zgłobieńskiej, Orkiestry Dętej z Mogielnicy oraz zespołu wokalnego z Trościańca. Obchody Święta Plonów zakończył występ zespołu "Shantel" oraz dożynkowa biesiada.

Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka: pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, instytucjom i stowarzyszeniom oraz mieszkańcom sołectwa Zarzecze za włączenie się w organizację Dożynek Gminnych 2017. Dzięki temu zaangażowaniu w godny i radosny sposób mogliśmy podziękować za tegoroczne plony.

Podziękowania w szczególności należą się Lokalnemu Ośrodkowi Kultury "Razem", Starostom Annie i Dawidowi Szostek, Radzie Sołeckiej Sołectwa Zarzecze, Kołu Gospodyń Wiejskich w Zarzeczu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Boguchwale, Spółce GOKOM i Podkarpackiem Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

fot. UM, obszerna galeria zdjęć dostępna na profilu: www.facebook.com/boguchwala.gmina

Liczba odsłon: 1167
  • Data aktualizacji: 2018-06-25 09:44
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 011 120