36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Dziewczyny z OSP Racławówka w światowej czołówce

9a.jpg,

W dniach 9-16 lipca w miejscowości Villach w Austrii odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF. Strażacka olimpiada odbywa się co 4 lata. W zawodach wzięło udział ponad 3000 sportowców z 30 krajów. Polskę reprezentowało 19 drużyn, w tym dziewczyny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławówce.

Po wielogodzinnej podróży do Villach reprezentacja z Gminy Boguchwała została ulokowana w nowoczesnym budynku szkoły średniej. Poniedziałek 10 lipca był pierwszym dniem treningów na obiekcie wojskowym na uboczu Villach. W tym samym dniu, wieczorem, nastąpiło oficjalne otwarcie Młodzieżowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych na rynku w Villach, której towarzyszyła wystawa narodów. Kolejny dzień był wolny od treningów i przeznaczony na zwiedzanie. Natomiast w godzinach popołudniowych odbyła się dalsza prezentacja krajów na rynku w Villach oraz prezentacje regionów skąd przybyły drużyny.

Środa była kolejnym dniem treningów, zapoznaniem się z austriackim sprzętem, sędziamii komendami. W tym samym dniu odbyło się oficjalne otwarcie olimpiady z zapaleniem ognia olimpijskiego i przekazaniem oficjalnej flagi zawodów. W ceremonii uczestniczył m.in. prezydent Austrii - Alexander van der Bellen, minister spraw wewnętrznych Austrii - Wolfgang Sobotka, lokalne władze samorządowe oraz przedstawiciele straży pożarnej.

W czwartek odbyły się 21 Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wg regulaminu CTIF. Dziewczęta z Racławówki w sztafecie wyprzedziły rówieśników z Portugalii, „bojówkę” natomiast wykonały bezbłędnie nie dostając żadnych punktów karnych. Czasy jakie osiągnęły to 76,14s na sztafecie i 54,48s na „bojówce”, co dało łącznie 1046,38 pkt. i 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji dziewcząt i 24 miejsce w ogólnej klasyfikacji wszystkich drużyn. Po zawodach, dla rozluźnienia drużyn, odbyła się obozowa olimpiada, na której drużyny wykonywały różne gry, zabawy i ćwiczenie zespołowe. Polska zajęła w nich 5 miejsce.

Piątek był dniem odpoczynku, zwiedzania i zabawy, ale i również przygotowania do prezentacji narodów w Centrum Kongresowym w Villach. Choć reprezentacja Polski nie przygotowała żadnego programu, dziewczyny z Racławówki postanowiły, że zaprezentują nasz kraj podczas tych występów. Po krótkich przygotowaniach Estera zaśpiewała przebój Alicii Keys "Girl on fire". Spotkało się to z dużym uznaniem i brawami na stojąco. Występ ten uplasował je na 5 miejscu spośród 27 krajów. W niedzielę 16 lipca odbyło się oficjalne zamknięcie strażackiej olimpiady.

Obszerna relacja zdjęciowa i filmowa na: www.facebook.com/VillachOnFire

Śpiewające dziewczyny: www.facebook.com/draustaedter/videos

  • Data aktualizacji: 2018-06-20 13:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 979 725