36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Sezon piłkarski zakończony. Awans Iskry do Klasy A

DSC_0300 (2).JPG,

W miniony weekend rozgrywki zakończyła piłkarska klasa okręgowa oraz klasy A i B. W klasie okręgowej o trzecie miejsce wałczyła Jedność, Drużyna z Niechobrza niestety przegrała w Rzeszowie z Koroną 4:0. Tym samym Jedność na koniec sezonu zajęła 4. miejsce (58 pkt, 17zwycięstw, 7 remisów, 8 przegranych) wyprzedzona przez Wisłok Strzyżów, Strumyk Malawa i Sawę Sonina.

Klasa okręgowa:
KS Korona Rzeszów - LKS Jedność Niechobrz 4:0

W ostatnim meczu sezonu 2016/2017 Grom uległ na wyjeździe Czarnym Czudec 3:2. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie meczu. Po niespełna kwadransie piłkarze Gromu doprowadzili do remisu. Niestety już minutę później drugą bramkę zdobyli Czarni. Mogielniczanie ponownie doprowadzili ponownie do wyrównania w 36. minucie. O wygranej gospodarzy zdecydował rzut karny skutecznie wyegzekwowany tuż przed końcem meczu przez Grzegorza Woźniaka. Pomimo niezbyt udanego sezonu drużyna z Mogielnicy utrzymała się w Klasie A (11. miejsce, 19 pkt, 6 zwycięstw, 1 remis, 17 porażek).

Klasa A, grupa: Rzeszów I
LKS Czarni Czudec - LKS Grom Mogielnica 3:2

O awansie do Klasy A rozstrzygało ostatnie derbowe spotkanie pomiędzy Iskrą  a Novi. Do awansu zespół ze Zgłobnia potrzebował bezbramkowego remisu lub zwycięstwa. Każdy inny remis oraz porażka sprawiały, że promocję wywalczy drużyna z Nosówki. Decydujący pojedynek przykuł uwagę lokalnej społeczności  i na trybunach zasiadło blisko 400 widzów. Jako pierwszy do siatki trafił kapitan Iskry Kamil Ostrowski, później wyrównał Przybyło, ale decydującą bramkę dla Zgłobnia zdobył Kamil Drob. W pojedynku doszło do nerwowej końcówki. W doliczonym czasie sędzia podyktował jedenastkę dla Novi za faul przy linii bocznej pola karnego. Prośby zawodników ze Zgłobnia sprawiły, że główny arbiter postanowił skonsultować swoją decyzję z liniowym. Ostatecznie zdecydował, że faul został popełniony przed polem karnym. Novi nie zdołali zdobyć gola a awans Iskry stał się faktem. Na przedostatnim miejscu w tabeli sezon zakończył Płomyk Lutoryż, który w ostatnim meczu pokonał na własnym stadionie Huragan Kozłówek 2:0.

Klasa B, grupa: Rzeszów II - Strzyżów
LKS Iskra Zgłobień - LKS Novi Nosówka 2:1
LKS Płomyk Lutoryż - LKS Huragan Kozłówek 2:0


fot. UM, źródło: www.90minut.pl, czarni-czudec.futbolowo.pl, iskrazglobien.futbolowo.pl

Liczba odsłon: 423
  • Data aktualizacji: 2018-04-26 13:37
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 758 655