36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Podsumowanie konkursów przedmiotowych 2017

DSC_0197 (1).jpg,
tytuł Szkoły przyjaznej.JPG,

7 czerwca w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na tą uroczystość został zaproszony uczeń Szkoły Podstawowej w Boguchwale - Miłosz Jachyra, który uzyskał tytuł laureata w dwóch konkursach: z matematyki i przyrody. Podczas ceremonii z udziałem wojewody Ewy Leniart zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych, tj. laureatom wielokrotnym. Dyplomy otrzymały również Danuta Opalińska-Dulińska i Agnieszka Uryniak, które przygotowywały Miłosza do konkursów.

Gala była także okazją do uhonorowania gimnazjów przodujących w rankingu szkół uczestniczących w tegorocznej edycji konkursów kuratoryjnych certyfikatem "Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom". Dokument ten potwierdza wysoką jakość kształcenia mierzoną ilością uzyskanych tytułów laureatów. Szczególnie miły akcent gali stanowiło uplasowanie Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale wśród najlepszych szkół gimnazjalnych Podkarpacia, potwierdzone wręczeniem na ręce dyrektora Gimnazjum certyfikatu "Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom".

Przyznane dzisiaj dyplomy, nagrody i wyróżnienia podkreślają rzetelną naukę i szczególny talent laureatów konkursów przedmiotowych. Są także podziękowaniem dla nauczycieli i rodziców za trud mądrego wychowania, pomoc w rozpoznaniu zdolności i inspirowanie do zdobywania nowej wiedzy. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Pragnę pochwalić Waszą postawę: pełną chęci do nauki i dzielenie się wiedzą w duchu szlachetnej rywalizacji. Gratuluję Wam talentu, ciężkiej pracy i ambicji, niezbędnych w osiąganiu tak wspaniałych wyników. Nauczycielom dziękuję za wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Rodzicom zaś gratuluję tak wspaniałych dzieci i dziękuję, że dajecie im wsparcie, zrozumienie i motywujące słowa  zachęty w chwilach zwątpienia - podkreśliła wojewoda, gratulując wyróżnionym.

fot. rzeszow.uw.gov.pl

Liczba odsłon: 524
  • Data aktualizacji: 2018-05-23 15:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 858 942