36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Ceny biletów na liniach MKS

Gmina Boguchwała zadania w zakresie lokalnego transportu realizuje poprzez Międzygminną Komunikację Samochodową (MKS) organizowaną w ramach Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa. Obecnie na terenie gminy funkcjonuje 5 linii MKS: 203 Zarzecze - Rzeszów, 223 Niechobrz - Rzeszów, 228 Wola Zgłobieńska - Rzeszów, 230 Lutoryż - Rzeszów, 233 Mogielnica - Rzeszów.

W związku z ostatnimi zmianami w organizacji komunikacji przypominamy cennik biletów na liniach MKS. Ceny biletów uzależnione są m.in. od strefy, w której odbywa się podróż. Teren gminy został podzielony na trzy obszary:

Koszt biletu jednorazowego normalnego dla pasażera podróżującego do Rzeszowa z pierwszej strefy wynosi 2 zł. Strefa II to koszt 2,80 zł, a strefa III 3,50 zł. Dla pasażerów korzystających z komunikacji w granicach gminy koszt biletu normalnego wynosi 2 zł. Uprawnieni pasażerowie mogą skorzystać z cen biletów jednorazowych  z  ulgą samorządową np.  uczniowie, studenci, emeryci oraz z biletów socjalnych jednorazowych dla pasażerów powyżej 70 roku życia oraz honorowych dawców krwi.

Dodatkowo istniej możliwość wyrobienia "EM-karty" uprawniającej do bezpłatnego korzystania z komunikacji MKS na terenie Gminy Boguchwała przez okres roku. Kartę można wyrobić w kasach Dworca Głównego PKS w Rzeszowie od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-20:00, w sobotę w godz. 06:00-13:30. Koszt 15 zł. Do wystawienia karty niezbędne jest zdjęcie.

Linie MKS oferują także bilety okresowe, miesięczne oraz bilet sieciowy imienny dla wszystkich stref. Bilet okresowy rodzinny ważny jest w okresie 31 dni kalendarzowych  i uprawnia do przejazdów w określonych strefach we wszystkie dni tygodnia. Ponadto posiadacz tego biletu może w dniach od poniedziałku do piątku od godziny 17:00 oraz w soboty, niedziele i święta bez ograniczeń godzinowych podróżować na liniach komunikacyjnych MKS wraz z członkami najbliższej rodziny (dzieci i współmałżonek) bez dodatkowych opłat. Otrzymanie ulgi na bilet sieciowy dla wszystkich stref wymaga oświadczenia o wykupieniu biletu miesięcznego trasowanego lub sieciowego ZTM Rzeszów wraz z dołączoną kserokopią tego biletu.

Bilet zakupiony do Rzeszowa uprawnia bez dodatkowej opłaty do przejazdu komunikacją MKS i PKS pomiędzy przystankami zlokalizowanymi na terenie miasta Rzeszowa.

Szczegółowe informacje, katalog biletów i ulg dostępny na stronie: zgpks.rzeszow.pl.

Liczba odsłon: 831
  • Data aktualizacji: 2018-06-22 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 006 792