36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Wszyscy zostali zwycięzcami - II Paraolimpiada Dziecięca w Niechobrzu

DSCN3724.JPG,

"Rzut jeżykami do celu", "Kolczatka", "Przeprawa przez rzekę", "Kelnerzy", "Skoki kangurów", "Wyścig na ślizgu", "Rzut do tarczy" to kilka z 12 konkurencji, jakie rozegrali 25 maja 2017 roku młodzi, niepełnosprawni sportowcy. Około 50 uczestników z 16 szkół z powiatu rzeszowskiego wzięło udział w II Paraolimpiadzie Dziecięcej,  która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Niechobrzu. Licznie zebrani goście, rodzice i opiekunowie podziwiali zmagania i wysiłek uczestników, którzy walczyli również ze swoimi słabościami. W tej paraolimpiadzie "wszyscy zostali zwycięzcami" i otrzymali medale, puchary oraz upominki.

Bardzo mocno dzieciaki dopingował zawodnik MMA Andrzej Grzebyk, który opowiedział o tym, jakie cechy musi mieć sportowiec, by osiągnąć sukces, a także o swoim hobby, jakim jest łowienie ryb i zbieranie grzybów. Pan Andrzej na portalu społecznościowym tak opisał zawody: - Jestem pod ogromnym wrażeniem i żadne słowa nie opiszą radości oraz uśmiechu tych wspaniałych dzieci, wierzę, że kilka słów, które przekazałem, pomoże wam w dążeniu do celu. Bardzo dziękuję za zaproszenie. Specjalne słowa do zebranych skierował w piśmie Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, który  podkreślił, iż jest to "wydarzenie, które kształtuje wewnętrznie i uszlachetnia, a przy tym dostarcza ogromnej porcji radości i satysfakcji z dokonań".

Każdy uczestnik czuł się dobrze, bo miał swojego "Anioła Stróża" - wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niechobrzu oraz tegorocznych maturzystów z rzeszowskich liceów. Dzieciaki czuły się szczęśliwe mając takich opiekunów, o czym świadczyły uściski i przytulania. Idea wolontariatu wdrażana w szkole dała efekt, który zauważyli również rodzice i opiekunowie.

Po zmaganiach młodzi sportowcy i zaproszeni goście wzięli udział w pikniku - z pieczeniem kiełbasek i wspólną zabawą z zespołem Yamaha, oglądali również wystawę fotograficzną podopiecznych Fundacji Podaruj Miłość.

źródło: SP nr 2 Niechobrz, fot. UM

Liczba odsłon: 722
  • Data aktualizacji: 2018-05-23 15:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 858 935