36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Boguchwale

DSC_5972.JPG,

11 listopada świętowaliśmy 98. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystości w naszej gminie odbyły się we czwartek i zostały zainaugurowane Mszą Św. w kościele parafialnym w Boguchwale. Tradycyjnie wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Grunwaldu złożyli przedstawiciele władz samorządowych - Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka oraz zastępcy burmistrza Ewa Śliwa i Jerzy Opaliński. Nie zabrakło reprezentantów Miejskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguchwale, przedszkolaków, uczniów gminnych placówek oświatowych, harcerzy, członków plutonu "Strzelec" działającego przy Gimnazjum im. ks. ppłk Stanisława Żytkiewicza oraz mieszkańców naszej gminy.

Po przejściu na rynek miejski musztrę paradną zaprezentowała Orkiestra Wojskowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Na placu, w symbolicznej inscenizacji, pojawił się także Marszałek Piłsudski. Publiczność zgromadzona w hali wystawienniczej wysłuchała pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Mogielnicy oraz solistów. Uroczystościom towarzyszyła wystawa herbów państwa polskiego.

Organizatorami obchodów było Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, we współpracy z Miejską Radą Seniorów oraz Urzędem Miejskim w Boguchwale.

fot. UM

Liczba odsłon: 677
  • Data aktualizacji: 2018-06-21 15:07
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 993 393