36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Dożynki Gminne w Woli Zgłobieńskiej - relacja

DSC_8633.JPG,

15 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej odbyły się Dożynki Gminne. Rodzinna atmosfera, misternie wykonane wieńce dożynkowe, a także bogaty program artystyczny sprawił, iż gminne Święto Plonów cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Organizatorem Dożynek Gminnych 2016 był Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu.

Dożynki rozpoczęły się od oficjalnego powitania zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. senator i sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Aleksander Bobko, poseł Wojciech Buczak, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Radni Powiatu Rzeszowskiego oraz Rady Miejskiej w Boguchwale. Starostowie tegorocznych Dożynek, państwo Wiesława i Zbigniew Ziomek, przekazali bochen chleba na ręce Burmistrza Boguchwały Wiesława Dronki. W swoich okolicznościowych przemówieniach zaproszeni goście podkreślali wagę pracy na roli i trudu rolników.

W Woli Zgłobieńskiej pojawiło się aż 18 wieńców dożynkowych przygotowanych przez reprezentacje sołectw, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia oraz przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale i Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Na scenie zaprezentowały się reprezentanci poszczególnych miejscowości wykonując bardzo oryginalne przyśpiewki i prezentacje.

Rolnicze święto było także okazją do uhonorowania członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, które w tym roku świętują jubileusz 150-lecia działalności na ziemiach polskich. Okolicznościowe dyplomy i upominki przedstawicielkom kół z terenu gminy wręczył Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka oraz zastępcy burmistrza Jerzy Opaliński i Ewa Śliwa. Swój jubileusz - 70-lecia – obchodziło także Koło Łowieckie "Rogacz" z Niechobrza. Członkowie koła zaprezentowali swój dorobek, w tym łowieckie trofea.

Uroczystości dożynkowe nie mogłyby się odbyć bez występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się "Jubilatki" ze Zgłobnia, Zespół Pieśni i Tańca "Nosowianki" oraz debiutujący przed publicznością zespół folkowy "Ziomki" z Woli Zgłobieńskiej, a także miejscowa grupa kabaretowa "I po jakiego grzyba...". Muzyczną gwiazdą wieczoru było trio "Megitza". Na stoisku Lokalnej Grupy Działania "Trygon-Rozwój i Innowacja" można było zakosztować regionalnych potraw, a tegoroczne Święto Plonów zakończyła biesiada z zespołem "Akces".

fot. UM, obszerna galeria zdjęć dostępna na profilu: www.facebook.com/boguchwala.gmina

  • Data aktualizacji: 2018-06-22 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 009 285