36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Pierwszy budynek wielorodzinny na osiedlu "Gaj" oddany do użytku

DSC_1030.JPG,
DSC_1024.JPG,
DSC_1020 (1).JPG,

Z końcem grudnia 2015 roku spółka naszej Gminy - Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Boguchwale - oddała do użytkowania budynek mieszkalny wielorodzinny na nowo powstającym osiedlu "Gaj". Budynek liczy 31 mieszkań z powierzchnią użytkową 1577 m2.

W budynku powstały mieszkania komunalne, na wynajem z 30% wpłatą z możliwością wykupu oraz na własność. Budynek wielorodzinny zrealizowany został w ramach gminnego projektu wspomagania budownictwa mieszkaniowego obejmującego okres 10 lat. Zgodnie z projektem wybudowane zostanie na preferencyjnych warunkach 1250 mieszkań dla 4500 osób wraz z usługami podstawowymi oraz usługami komercyjnymi, stanowiące zaczątek nowej dzielnicy mieszkaniowej.

Na terenach przyległych  będą zlokalizowane otwarte parkingi i sąsiadujący z nimi zespół usług komercyjnych. Urządzone zostaną tereny zieleni.

TBS wybuduje na nowym osiedlu wybuduje czterokondygnacyjne, wieloklatkowe budynki wielorodzinne z windami, zróżnicowane wysokościowo, przykryte dachami dwuspadowymi z lukarnami oraz dachami płaskimi. Budynki wielorodzinne będą posiadały wielostanowiskowe garaże podziemne. Budynki jednorodzinne zaprojektowane zostały jako dwukondygnacyjne z wbudowanym garażem, przykryte dachami dwuspadowymi. Dostawa ciepła do budynków pochodzić będzie z lokalnych kotłowni gazowych oraz odnawialnych źródeł energii. Funkcja komunikacyjna i rekreacyjno-spacerowa oraz ścieżek rowerowych będzie przebiegać przez cały teren osiedla. Główne ciągi komunikacyjne dzielą obszar osiedla na cztery części i przecinają się w środkowym obszarze zieleni parkowej. Miejsca postojowe zaprojektowano jako parkingi otwarte, usytuowane wzdłuż ulic wewnętrznych oraz w garażach wielostanowiskowych pod budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom finansowym mieszkańców Gminy Boguchwała oraz pozostałych chętnych do zamieszkania na jej terenie buduje mieszkania i domy w formach na własność z partycypacją 30% wkładu własnego oraz na wynajem. Te formy budowy mieszkań cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przyszłych mieszkańców. Obecnie TBS prowadzi przetarg na budowę drugiego budynku wielorodzinnego, w którym posiada 8 wolnych mieszkań, zaś w trzecim budynku 15 mieszkań. Budynki realizowane będą w okresie 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. W cenie mieszkania znajduje się komórka lokatorska i miejsce parkingowe. Generalnie koszt 1 m2 mieszkania realizowanego przez TBS jest niższy około 1000 zł niż w Rzeszowie i okolicy. W TBS można nabywać mieszkania z dopłatą z budżetu państwa w ramach kredytu "MdM".

"Sposób na problemy mieszkaniowe" - materiał TVP Rzeszów [KLIKNIJ]

  • Data aktualizacji: 2018-06-22 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 006 874