36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Świąteczna atmosfera w Boguchwale. Na Rynku Miejskim odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy

DSC_0349a (1).jpg,

20 grudnia, po raz pierwszy w Boguchwale, zorganizowany został Jarmark Bożonarodzeniowy. Świąteczna atmosfera i ciekawa oferta Jarmarku przyciągnęła na Rynek Miejski licznych mieszkańców i gości.

W hali wystawienniczej Rynku Miejskiego w Boguchwale pojawiło się ponad 30 stoisk. Wszyscy chętni mogli zakupić tradycyjne świąteczne potrawy i wyroby przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Boguchwała, a także z Lubeni i Świlczy. Pojawili się także producenci wyrobów wędliniarskich, miodów, wypieków oraz słodyczy. Nie zabrakło twórców rękodzieła artystycznego i ozdób świątecznych.

Atrakcją boguchwalskiego Jarmarku były darmowe choinki oraz owoce, które zapewniła Fundacja "Podaruj Miłość" z Nosówki - współorganizator imprezy. Ponadto każdy uczestnik mógł skosztować tradycyjnego barszczu świątecznego przygotowanego przez Towarzystwo Kobiet Krzewienia Kultury Regionalnej w Boguchwale oraz gorącej czekolady serwowanej przez firmę "M.Pelczar Chocolatier". W hali Rynku Miejskiego pojawił się także Mikołaj, który oprócz wręczania upominków dla dzieci, chętnie pozował do zdjęć przy swoich saniach. W holu odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale oraz animatorki Miejskiego Centrum Kultury. O dawnych zwyczajach i tradycjach świątecznych na scenie opowiedziała Ambasador Polszczyzny Stefania Buda.

Czas spędzony na Rynku Miejskim umilały występy zespołów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Boguchwały, uczniowie Zespołu Szkół w Kielanówce oraz Szkoły Podstawowej z Mogielnicy, Grupa Dziecięca LOK "Razem", Kapela "Młoda Harta", Zespół Pieśni i Tańca "Kompanija", Zespół Ludowy "Kalina", Kapela "Kmiecie" oraz Orkiestra Dęta w Mogielnicy. Jarmark był także okazją do wręczenia nagród laureatom XXI Gminnego Konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa 2015" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale oraz Gminę Boguchwała. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną wręczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kąkol, dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguchwale Renata Olszyńska oraz koordynator konkursu Lesław Palimąka.

Obszerna galeria zdjęć dostępna na: www.facebook.com/boguchwala.gmina


Organizator Jarmarku: Gmina Boguchwała

Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Fundacja "Podaruj Miłość", Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale, Lokalny Ośrodek Kultury "Razem" w Niechobrzu, Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu, Miejski Zarząd Dróg i Nieruchomości Komunalnych w Boguchwale, Towarzystwo Kobiet Krzewienia Kultury Regionalnej w Boguchwale.

Patronat medialny: TVP Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, portal nowiny24

  • Data aktualizacji: 2018-06-15 15:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 967 342