36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Ponad 1 mln zł na nowy żłobek

_DSC0086.JPG,
_DSC0116.JPG,

Gmina Boguchwała pozyskała ponad 1 mln zł na utworzenie nowego żłobka. Środki pochodzą z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch". Gmina Boguchwała znalazła się w gronie 7 podkarpackich samorządów, które otrzymały dofinansowanie w tym roku w ramach programu "Maluch".

Samorząd gminy Boguchwała otrzymał 1 015 094 zł dotacji, która zostanie przeznaczona na utworzenie żłobka w Nosówce. Nowa placówka dla 26 dzieci będzie się mieściła w zmodernizowanym budynku po dawnej szkole. Zakres rzeczowy inwestycji obejmie roboty budowlane, m.in. izolacje przeciwwilgociowe ścian, przebudowę dachu, roboty wykończeniowe, przebudowę instalacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz docieplenie. Dodatkowo przeprowadzone zostanie odwodnienie terenu, budowa ogrodzenia, chodników i miejsc postojowych oraz placu zabaw. Przewiduje się zakup wyposażenia szatni, aneksu kuchennego, łazienki oraz sal zajęciowych. Budynek zostanie wyposażony w monitoring. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 1 268 867 zł. Żłobek zostanie uruchomiony do końca bieżącego roku.

Warto przypomnieć, iż od grudnia 2012 roku w Boguchwale funkcjonuje żłobek "Słodki Bobasek". W budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego, czterdzieścioro maluchów spędza czas na zabawie, mając zapewnioną pełną opiekę pielęgnacyjną i edukacyjną. Jego budowa została zrealizowana również przy udziale środków programu "Maluch". Wówczas kwota dofinansowania wyniosła ponad 460 tys. zł.

Władze samorządowe gminy Boguchwały aktywnie wspierają politykę rodzinną, zarówno poprzez tworzenie nowych placówek opiekuńczych, jak i wsparcie finansowe. Partycypujemy w kosztach czesnego w boguchwalskim żłobku, co przekłada się na oszczędności dla rodziców. Z uwagi na popularność żłobka w Boguchwale, a co za tym idzie brak wolnych miejsc, zapotrzebowanie na kolejną tego rodzaju placówkę jest bardzo duże. Lokalizacja nowego żłobka jest nieprzypadkowa i odpowiada na zapotrzebowanie mieszkańców sołectw z tej części naszej gminy. Powstanie placówki jest także niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju osadnictwa i zapewnienia mieszkańcom wysokiej jakości życia - podkreśla zastępca burmistrza Piotr Klimczak.

  • Data aktualizacji: 2018-06-20 13:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 979 832