36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Nowe place zabaw w Niechobrzu i Kielanówce

_DSC0676.JPG, Plac zabaw w Kielanówce
Plac zabaw w Kielanówce
_DSC0741.JPG, Plac zabaw przy SP2 w Niechobrzu
Plac zabaw przy SP2 w Niechobrzu

Zakończyła się budowa dwóch nowych placów zabaw dla dzieci. Place powstały przy Szkole Podstawowej nr 2 w Niechobrzu oraz na nowym terenie rekreacyjnym w Kielanówce. Na budowę obu placów, których łączny koszt wyniósł ponad 224 tys. zł, udało się pozyskać środki z rządowego programu "Radosna szkoła" w wysokości 50% wartości tych inwestycji. Pozostała część została sfinansowana z budżetu gminy. Oba obiekty wyposażone zostały w pełni bezpieczne i atestowane urządzenia oraz zapobiegającą urazom miękką nawierzchnię syntetyczną.

W Kielanówce, oprócz budowy placu zabaw, zmodernizowano teren znajdujący w pobliżu Zespołu Szkół, tworząc nowe miejsce rekreacji. Część środków przeznaczonych na budowę zostało pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach inwestycji teren o powierzchni 0,28 ha uzyskał chodniki wykonane z kostki brukowej oraz alejki o nawierzchni żwirowej. Na terenie powstało boisko do gry w siatkówkę oraz plac ze stołem ping-pongowym. Dodatkowo dla dzieci wyprofilowano górkę do jazdy na sankach. Dla amatorów aktywnego wypoczynku zainstalowano urządzenia siłowni zewnętrznej, m.in. "stepper", "motyl", wyciąg górny, ławka, prasa ręczna i nożna oraz "wioślarz". Na terenie rekreacyjnym zamontowane zostały nowe ławki parkowe oraz stojak na rowery.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 159 929,74 zł, z czego 80% stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Zdaniem zastępcy burmistrza Piotra Klimczaka - "samorząd od kilku lat systematycznie realizuje plan budowy i rozbudowy atrakcyjnych dla dzieci placów zabaw w każdej miejscowości gminy. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat na budowę nowoczesnych placów zabaw w gminie Boguchwała, wydatkowano kwotę ponad 600 tys. zł. W 2010 r. powstał plac zabaw w Lutoryżu, rok później w Woli Zgłobieńskiej i Niechobrzu przy Zespole Szkół. W 2012 r. za kwotę 104 tys. zł uruchomiono ogólnodostępny plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Boguchwale. W 2013 r. nowy plac zabaw dla dzieci powstał w Zgłobniu. W tym roku zakończyła się budowa placu zabaw w Kielanówce i SP w Niechobrzu. Na wiosnę dla dzieci będą czekały też dwa kolejne place zabaw w Boguchwale. Pierwszy powstaje w najbliższym sąsiedztwie rynku miejskiego, drugi w ramach inwestycji związanej z budową nowych basenów kąpielowych”.

  • Data aktualizacji: 2018-06-22 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 997 083