36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Mogielnicy

805233551.jpg,
1264713041.jpg,
1400815506.jpg,
12709062.jpg,
W minioną niedzielę na stadionie w Mogielnicy odbyły się uroczystości związane z otwarciem nowego budynku wielofunkcyjnego. W ramach imprezy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.


Pomimo nie najlepszej pogody na starcie zawodów stawiły się prawie wszystkie jednostki. Otwarcia dokonał prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Boguchwale druh Kazimierz Siorek. Komisja sędziowska pod przewodnictwem bryg. Witolda Wierciocha rozpoczęła zmagania drużyn od biegów sztafetowych.

Na początek wystartowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt z Racławówki i Niechobrza oraz chłopców z Racławówki. Młodzież rywalizowała według międzynarodowego systemu CTiF. Następnie w biegach sztafetowych swoje umiejętności zaprezentowali mężczyźni oraz kobieca drużyna z Racławówki. Drużyny rywalizowały według systemu krajowego, popularnie nazywanego "na mokro".

Po sztafetach przyszedł czas na najbardziej widowiskowe konkurencje czyli zmagania drużyn w ćwiczeniach bojowych. W grupie dziewcząt MDP zawody wygrała drużyna z Racławówki przed drużyną z Niechobrza. Chłopcy z MDP Racławówka, podobnie jak drużyna kobieca z tej samej jednostki wygrali swoje grupy.

Natomiast w grupie mężczyzn najlepsi okazali się druhowie z OSP Niechobrz przed drużyną z Racławówki. Na trzecim stopniu podium uplasowali się reprezentanci Zarzecza, a kolejne miejsca zajęły drużyny z Nosówki, Woli Zgłobieńskiej, Zgłobnia, Boguchwały i Mogielnicy.

Uczestnikom zawodów pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Dziedzic, Zastępca Burmistrza Boguchwały Piotr Klimczak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st.bryg. Waldemar Wilk, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Rzeszowie druh Stanisław Rałowski, prezes ZG ZOSP w Boguchwale Kazimierz Siorek.

Komendant Gminny druh Wojciech Rzucidło dziękuje drużynom za wzięcie udziału w zawodach oraz druhom z OSP w Mogielnicy za przygotowanie obiektu do zawodów

  • Data aktualizacji: 2018-05-25 14:45
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 864 962