36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Zakończył się X Ogólnopolski Plener Malarski Boguchwała 2014

591027565.jpg,
783417596.jpg,
1169183959.jpg,
1426471276.jpg,

W piątek 22 sierpnia w Boguchwale zakończył się jubileuszowy X Ogólnopolski Plener Malarski. Gmina Boguchwała gościła 24 artystów plastyków z całej Polski, a także z Francji i Ukrainy.

W trakcie Pleneru powstało wiele wspaniałych prac. Tematem przewodnim była kultura żydowska, lecz nie zabrakło obrazów przedstawiających krajobrazy i zakątki naszej gminy.

zieła zaprezentowane zostały na poplenerowej wystawie, która odbyła się w auli Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Zwiedzający mogli osobiście i bezpośrednio zamienić kilka zdań z artystami, porozmawiać o powstałych dziełach i ich inspiracjach.

Uczestniczący w wystawie Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka podziękował artystom za wyjątkowy klimat, jaki stwarzają wokół Pleneru, dzięki czemu Boguchwała jako artystyczny temat przewija się w ich twórczości i malarstwie. Pamiątkowe dyplomy otrzymali organizatorzy Pleneru: Jacek Krzysztof Nowak - prezes Podkarpackiego Towarzystwa "Zachęty" Sztuk Pięknych oraz Waldemar Mach - zastępca przewodniczącego Stowarzyszenie Rewitalizacji Dziedzictwa Kultury Narodowej oraz Działalności Charytatywnej przy Parafii św. Biskupa Stanisława w Boguchwale.

Cieszy fakt, że nasza gmina jest ciągle nieodkryta dla artystów i stanowi źródło bogatej inspiracji.

Ich twórczość odzwierciedlona została w licznie powstałych autoportretach oraz abstrakcjach i wizjonerskich spojrzeniach na człowieka i naturę.

Organizatorami Pleneru byli: Stowarzyszenie Rewitalizacji Dziedzictwa Kultury Narodowej oraz Działalności Charytatywnej przy Parafii św. Biskupa Stanisława w Boguchwale, Podkarpackie Towarzystwo "Zachęty" Sztuk Pięknych oraz Gmina Boguchwała.

  • Data aktualizacji: 2018-05-25 14:45
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 865 434