Uczniowski Klub Sportowy Gimnasion Boguchwała

adres: 36-040 Boguchwała, ul. Teodora Lubomirskiego 2
telefon: 664 007 460, 501 020 398
strona internetowa:

Uczniowski Klub Sportowy Gimnasion został utworzony przy Gimnazjum im. ks. ppłk. Stanisława Żytkiewicza w Boguchwale. Zajęcia  i treningi odbywają się w budynku  klubowym ZKS Izolator. Prezesem UKS jest Dariusz Broda, a trenerami Andrzej Niedziałek i Wacław Ciwiński. W drużynie bokserskiej trenuje m.in. brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Adam Ziomek, a także Wicemistrzem Polski Młodzików Mateuszem Kusiem. Klub został sklasyfikowany na pierwszym miejscu spośród podkarpackich klubów bokserskich w rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w 2015 roku. Bokserzy zwyciężyli także w klasyfikacji drużynowej w VIII Mistrzostwach Podkarpacia 2017. UKS jest także wielokrotnym organizatorem międzynarodowych, krajowych oraz regionalnych turniejów bokserskich organizowanych na terenie gminy.