Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-02-22 23:57:35

Kalendarz Wydarzeń

Katarzyna Majgier w Rezydencji Literackiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale zaprasza sympatyków literatury beletrystycznej na spotkanie z Katarzyną Majgier - pisarką, blogerką, scenarzystką gier komputerowych. W dorobku literackim pisarki jest obecnie 18 książek, adresowanych głównie do młodych odbiorców, ale i dorosły czytelnik znajdzie tu coś dla siebie.

Książki Katarzyny Majgier warto przeczytać - to doskonałe poradniki życia, uczące właściwych relacji z bliskimi, rówieśnikami oraz dystansu do tzw. nowoczesnych trendów. Popularnością wśród młodych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale cieszą się m.in. takie utwory pisarki jak: "Trzynastka na karku", "Marzycielki", "Przebój na pięć", "Po co mi chłopak", cykl książeczek z serii "Ula i Urwisy", a przede wszystkim "Amelka" - powieść, którą Katarzyna Majgier debiutowała w 2006 roku.

To właśnie za "Amelkę" autorka otrzymała w 2007 roku Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, a potem... jeszcze wiele innych wyróżnień i nominacji do prestiżowych konkursów - jak np. nagroda IBBY 2006 w kategorii "Książka roku".

Liczymy, że ten literacki zwiastun zachęci czytelników z Gminy Boguchwała do sięgnięcia po książki Katarzyny Majgier i spotkania się z pisarką 30 marca 2017 roku o godz. 11.30 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.