Boguchwalscy młodzi bokserzy na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bytowie

2022-10-07
UKS Gimnasion

Bardzo dobrze spisali się w boguchwalscy bokserzy w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w dniach 25.09-01.10.2022r. w Bytowie woj. Pomorskie. Wicemistrzem Polski w kat. wag. 58kg. został Aleks Siorek. Brązowym medalistą w kat. wag. 54kg. został Adrian Kasperski. W walkach  ćwierćfinałowych udział w Mistrzostwach zakończyli 56kg. Kacper Rozborski  i 57kg. Seweryn Siorek, który w walce o medal przegrał z bardziej utytułowanym zawodnikiem, uczestnikiem ostatnich Mistrzostw Europy. Kolejny z naszych reprezentantów 60kg. Oliwier Miłek zakończył udział w walkach eliminacyjnych. W klasyfikacji końcowej na 84 kluby biorące udział w Mistrzostwach UKS Gimnasion zajął 7 miejsce. Jest to najwyższy wynik osiągnięty w naszej historii. Wysoko uplasowało się również województwo podkarpackie, które znalazło się na 5 miejscu spośród 15 województw.