Dzisiaj 736 os.

Aktualności

27 lutego 2012

Mistrz i wicemistrz – III Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie

Zespół Szkół w Niechobrzu w dniach od 24-26 gościł blisko 60 pięściarzy z dziesięciu podkarpackich klubów bokserskich, które w walkach kwalifikacyjnych i półfinałowych wyselekcjonowały kandydatów do niedzielnych walk finałowych. Twarda, typowo męska walka w trzecim dniu zawodów pokazała waleczność zawodników w każdej z kategorii wagowej i wyłoniła zwycięzców. Mistrzów i Wicemistrzów Województwa Podkarpackiego. W walkach finałowych wystąpili wszyscy reprezentanci z gminy Boguchwała trenujący w macierzystym klubie ”Wisłok Rzeszów”.  Marcin Majka mieszkaniec Nosówki zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego w Boksie na rok 2012. Jego koledzy z Woli Zgłobieńskiej Mateusz Nalepa, Mateusz Ziomek i Kamil Rzepka zdobyli srebrne medale i tytuły wice-mistrza Podkarpacia, zaś klub w którym wszyscy trenują zdobył I miejsce na tegorocznych Mistrzostwach. Puchar dla Klubu Bokserskiego „Wisłok Rzeszów” wręczył na ręce prezesa klubu Burmistrz Wiesław Dronka i jego zastępca Piotr Klimczak. Wielką atrakcją mistrzostw była obecność 5-cio krotnego Mistrza Polski w boksie w wadze ciężkiej Lucjana Treli obecnego trenera FENIKS Stalowa Wola. Należy podkreślić, że zasługą tak doskonałego przygotowania pięściarzy z terenu gminy Boguchwała są trenerzy Pan Andrzej Niedziałek i Stanisław Osetkowski.

Głównym organizatorem III Mistrzostw Podkarpacia był Podkarpacki Związek Bokserski wraz z Gminą Boguchwała.